18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolayısıyla ileti yayımladı.

Aydoğdu, mesajında, Türk Milletinin tarih süresince kazanılmış olduğu en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan birisinin Çanakkale zaferi bulunduğunu altını çizdi.

Çanakkale zaferi tarihten silinmek istenen bir milletin, tüm yokluk ve imkansızlıklara karşın, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından zamanı öneme haiz bulunduğunu vurgulayan Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Yalnız geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en kuvvetli esin kaynaklarından biri olarak da Çanakkale zaferi, milletimizin gönlünde son aşama mühim bir yere haizdir. Bu emsalsiz zafer yardımıyla ve rengini şehitlerimizin al kanından alan bayrağımız, bağımsızlığımızın sembolü olarak sonsuza dek dalgalanacaktır. Ülkemizi her türlü tehlikeden korumak ve insanlarımızın rahatlık ve itimat içinde yaşamalarını sağlamak için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Şehitlerimizin emanetleri canımızdan aziz ve başımızın tacıdır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları olmak suretiyle aziz şehitlerimizi bir kez daha yad ediyor, ruhları şad, mekanları aden, makamları ali olsun.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.