77 gündür aranan Hasan’ın cesedi Kızılırmak’ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulundu

77 gündür aranan Hasan’ın cesedi Kızılırmak’ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulunmuş oldu

KIRŞEHİR Kırşehir‘de bir çoban, Aksaray sınırında bulunan bir köprünün ayağına sıkışmış halde bir adam cesedi buldu. Vaka yerine gelen ekiplerce ceset sıkıştığı yerden çıkartılırken, cesedin 77 gün ilkin kız arkadaşıyla beraber öldürüldükten sonrasında Kızılırmak’a atılan Hasan Aydoğan‘a ilişik olduğu belirlendi.

Edinilen bilgiye bakılırsa Kızılırmak’ın geçmiş olduğu Sarıyahşi köprüsü civarlarında yiyecek yiyecek olan çoban Hızır İlyas Aydemir, köprünün ayaklarına sıkışmış halde adam cesedi görmüş oldu. Aydemir tarafınca meydana getirilen ihbarın peşinden vaka yerine AFAD, sıhhat, Ankara‘dan gelen Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, JAK, Jandarma Vaka Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi. Takımlar, cesedi sıkıştığı yerden çıkartmak için çalışmalara başlarken bölgeye araştırmalarda bulunmak suretiyle Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, İl Jandarma Komutanı Albay Sadık Gülecen, İl Güvenlik Müdürü Murat Türesin de geldi.

77 gündür seferber olundu

25 Mart tarihinde Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir’den haber alamayan aileleri yitik suç duyurusunda bulunmuş, ve ihbardan sonrasında başlatılan emekler sonucunda Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi olan Ş.E. ve S.A.’nın gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin cesetleri attıkları bölgeyi göstermesinin peşinden meydana getirilen arama çalışmalarında yitik ihbarından 3 gün sonrasında Şeyma Demir’in cansız bedeni, ters kelepçelenmiş ve ensesinden tabancayla vurulmuş halde Kızılırmak’ta bulunmuştu. İhbar tarihinden bu yana yitik Hasan Aydoğan’ı arama emek vermesi ise aralıksız devam etti. Helikopter yardımı ile beraber AFAD, jandarma sualtı ekipleri, JAK ekipleri gencin bulunması için seferber oldu.

Atılmış olduğu yerden 30 kilometre uzakta bulunmuş oldu

Adam cesedinin, şüpheliler Ş.E. ve S.A.’nın ifadelerinde attıkları belirttiği bölgeden 30 kilometre uzakta bulunmuş olduğu öğrenilirken Hasan’ın ailesi tarafınca tespit edilen cesedin kimlik tespiti için adli tıp kurumuna gönderileceği öğrenildi.

77 gündür aranan Hasan'ın cesedi Kızılırmak'ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulundu

77 gündür aranan Hasan'ın cesedi Kızılırmak'ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulundu

77 gündür aranan Hasan'ın cesedi Kızılırmak'ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulundu

77 gündür aranan Hasan'ın cesedi Kızılırmak'ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulundu

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa 77 gündür aranan Hasan’ın cesedi Kızılırmak’ta köprü ayaklarına sıkışmış şekilde bulunmuş oldu – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.