AA’nın 102’nci kuruluş yıl dönümü

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ile Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 102’nci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Işık, mesajında, Anadolu Ajansı’nın yurt içinde ve haricinde oluşturduğu geniş haber ağıyla Türkiye‘nin sesini dünyaya duyurma görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini belirtti.

Anadolu Ajansı’nın geçmişte olduğu benzer biçimde bugün de yaygın haber ağıyla Türk basınının en mühim data deposu olma vazifesini devam ettirdiğine dikkati çeken Işık, şunları kaydetti:

“Ulusal mücadelemizin devam etmiş olduğu günlerde bu mücadeledeki haklılığımızı tüm dünyaya duyurmak amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün talimatıyla 6 Nisan 1920’de kurulan Anadolu Ajansının 102. müessese yıl dönümünü kutluyorum. 102 senelik koca bir çınar olan Anadolu Ajansı, değişen, büyüyen ve gelişen ülkemizin dünyadaki ilk sesi oldu. Kurum yıl dönümü vesilesiyle Anadolu Ajansı’nın tüm çalışanlarını kutlama ediyor, başarı göstermiş nice seneler arzuluyorum.”

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da mesajında, Anadolu Ajansı’nın bugüne dek olduğu benzer biçimde bundan sonrasında da halkın haber alma ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya devam edeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Kuruluşunun 102. yılını kutlayan Anadolu Ajansı kendini devamlı yenileyerek ve geliştirerek ilk günkü anlayış ve ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. İlkeli, yansız ve görevli habercilik anlayışıyla halka doğru ve güvenilir haber sunan ulusal haber ajansımız Anadolu Ajansı, bundan sonrasında da halkımızın haber alma ihtiyacını en iyi şekilde sağlamaya devam edecektir. Bu düşüncelerle Anadolu Ajansı’nın, 102. müessese yıl dönümünü kutlar, fedakâr hizmetler gerçekleştiren her kademedeki çalışanını kutlama eder, başarılarının devamını dilerim.”

???????

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.