Adalet Ormanı’nda 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Hakkaniyet Ormanı’nda 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

AKSARAY Aksaray‘da Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde polisler, avukatlar ve cezaevi mensubu tarafınca kurulan Hakkaniyet Ormanı’nda 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Orman Haftası sebebiyle Orman İşletme Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliğinde kurulan Hakkaniyet Ormanı’nın Zafer Mahallesinde bulunan dağlık arazideki yeşil alanında Yeşil Tabiat Derneği ve TEMA Vakfı gönülleri tarafınca 7 bin 500 fidan dikildi. Gelecek nesillere nefes olmak adına düzenlenen fidan dikim etkinliğinde Vali Hamza Aydoğdu ve Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir kendi isimlerinin yazılı olduğu fidanları dikerek ilk can sularını döktü. Hemen sonra Şehit Önder Güzel Polis Eğitim Merkezinde eğitim gören talebe polislerle fidan diken Vali Aydoğdu ve Başsavcı Aydemir, avukat ve cezaevi mensubu ile hatıra fidanlarını toprakla buluşturdu. Dikilen fidanların üstüne polis, avukat, savcı, hakim ve TEMA gönüllüsü öğrencilerin adları yazıldı. Tüm fidanlar toprakla buluşturulduktan sonrasında ilk sulamaları ise Orman İşletme Müdürlüğü tarafınca tamamlandı.

Tekrardan yeşil Aksaray profilinin oluşturulması ve gelecek nesillere orman bilincinin aktarılması için emek harcama yaptıklarını özetleyen Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, “Yeşil Aksaray için o eskiden hep dillendirilen söylenen Yeşil Aksaray için biz adım atıyoruz. Burayı kalıcı hale getirmek için emek vereceğiz. Bir tek dikip buradan ayrılmakla kalmayacağız. Bakımlarını yapacağız. Üstüne emek vermeyi düşünüyoruz. Bu anlamda Yeşil Tabiat Derneğimize de oldukça teşekkür etmek isterim. Huzurlarınızda Valimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm birim amirlerimize teşekkür ediyorum. Arzumuz tabiatla iç içe gelecek nesillere armağan edeceğimiz bir orman bırakmak bu gün bir ihtimal bir fidan fakat ona emek vererek onu ağaç haline getirmek istiyoruz. Daha nefes alınabilir daha yaşanılası bir dünya olsun istiyoruz. Bizim için kıymetli iki kavramla buluştuk. Hakkaniyet Ormanı, hakkaniyet bizim için oldukça kıymetli, orman oldukça kıymetli bugün ikisinin bir arada vücut bulmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Adalet Ormanı'nda 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Adalet Ormanı'nda 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Adalet Ormanı'nda 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.