Aile Haftası’nda “Biz büyük bir aileyiz“ yürüyüşü

Aksaray‘da Aile Haftası çerçevesinde farkındalık oluşturmak adına çeşitli kurum ve kuruluşlarda vazife meydana getiren memurlar, “Biz büyük bir aileyiz” yürüyüşü düzenledi.

Aile Haftası sebebiyle farkındalık oluşturmak için 81 ilde eş zamanlı aile temalı etkinlikler düzenlenirken, Aksaray’da çeşitli kurumlarda vazife alan memurlar tarafınca “Biz büyük bir aileyiz” isminde farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Cemiyet içinde aile bilincinin oluşturulması ve yeni kurulan ailelerin sıhhatli bireyler yetiştirebilmesi adına düzenlenen farkındalık yürüyüşünde ailenin temelini oluşturan kavramlar pankartlara yansıdı. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu‘nun da katılmış olduğu yürüyüşte memurlar, Bediüzzaman Bulvarında yaptıkları yürüyüşte aile yapısının önemine dikkat çekerken, mutlu ve rahat bir ailenin nasıl kurulması gerektiği hususunda örnekler verdi. Ellerindeki, “Akrabalarım benim için rahatlık deposudur” ve “Akrabalarım benim için mutluluktur” yazılı pankartlarla yürüyen memurlar çevredeki vatandaşlardan destek görmüş oldu. Memurlar öncelik olarak çalışmış oldukları kurumlarda aile bilincini oluşturarak yola çıkacaklarını ve ondan sonra Aksaray’daki toplumsal alanlarda aile farkındalığı oluşturacaklarını duyurdular.

İl Müftülüğünde görevli vaiz Mehmet Yılmaz, “Ailenin sağlam olması toplumun da sağlam olması anlamına geliyor” diyerek, “Aileyle ilgili problemleri olan yurttaşlarımıza rehberlik etmeye çalışacağız. Onların sorularını cevaplayacağız. Içsel yönden bilhassa ailenin korunması noktasında, dağılmaması noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalışacağız” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünde görevli Çocuk Gelişim Uzmanı Öğretmen Elmas Avşar ise “Tüm toplumumuz adına ailenin önemini belirtmek için ufak bir yürüyüş yaptık. Burada aile ve aile değerlerinin önemini farkındalık oluşturarak toplumumuza da yansıtmak istedik. Sonrasında kurumumuza geldik. Burada sıhhatli aileler oluşturmak adına çeşitli emekler yapacağız. Bizlere düşen vazife burada bireyler sıhhatli ve mutlu bir evlilik yaptıktan sonrasında sıhhatli çocuklar yetiştirmek için çalışacağız. Zira çocuklarımız biliyoruz ki toplumumuzu meydana getirecekler. Burada çocuk eğitimi adına anne ve babalarımızla seminerler, emekler yapmış olup inşallah mutlu nesillerin yetişmesine destek olacağız” diye konuştu. – AKSARAY

Aile Haftası'nda Biz büyük bir aileyiz yürüyüşü

Aile Haftası'nda Biz büyük bir aileyiz yürüyüşü

Aile Haftası'nda Biz büyük bir aileyiz yürüyüşü

Aile Haftası'nda Biz büyük bir aileyiz yürüyüşü

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.