Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık olarak evlatları kırtasiye ve kitap yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamaya nazaran, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki gereksinim sahibi ailelerin ilköğretim ve ortaokula devam eden evlatları için “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak‘ın kırsal bölgelerindeki gereksinim sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; sırt çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, kalem benzer biçimde malzemelerin yanı sıra Bakanlık tarafınca web sitesinden duyuru edilen Çocuk Dostu Kitap Sıralaması’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, ufaklıklara yazdığı mektup da yer ediniyor.

Bakan Derya Yanık, mevzuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Fiil Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için koruyucu ve önleyici hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Pozitif geri bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade eden Yanık, çocuk koruma mobil ekipleri vasıtasıyla kırsal bölgelerdeki evlatların koruyucu ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik emekler yürütüldüğünü söyledi.

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki evlatların psikososyal ve bilimsel niteliği olan gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” hazırlandığına işaret eden Yanık, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden de destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Kitap Sıralaması’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula eksiksiz olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarıya ulaşmış bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum.”

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından ufaklıklara eğitim paketi – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.