Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi yoğun ilgi gördü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara‘da Internasyonal Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafınca geliştirilen Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi KAYBİS’i ilgiyle inceledi.

Ankara’da düzenlenen Internasyonal Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Kayseri Ulaşım A.Ş tarafınca geliştirilen Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi iştirakçilerin ilgi odağı oldu ve beğeni topladı. Türkiye‘deki ve dünyadaki akıllı hareketlilik ve ulaşımın dijitalleşmesi alanındaki projelerin konuşulmuş olduğu SUMMITS 3. Internasyonal Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoglu, Kayseri Akıllı Bisiklet Sistemi’nin tanıtılmış olduğu standı ziyaret etti ve sistem hakkında bilgiler aldı. Kayseri Ulaşım A.Ş. öz kaynakları ile geliştirilen ve üretilen Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi hakkında Bakan Karaismailoğlu ve beraberindeki heyete bilgilendirme yapılmış oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, KAYBİS’i ilgiyle inceledi. Kayseri Ulaşım A.Ş. bu data ve birikimi ile KAYBİS’i 7 değişik şehre de sunmaya devam ediyor. Kayseri halkının da 11 senedir hizmetine sunulan ve büyük beğeni toplayan Akıllı Bisiklet Sistemi Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafınca bugüne dek Muğla, Gaziantep, Mersin, Malatya, Yozgat, Kilis ve Aksaray olmak suretiyle 7 kente daha kurulumu yapılıp, teslim edildi.

Son proje olan Aksaray Akıllı Bisiklet sistemi Türk Telekom-Kayseri Ulaşım A.Ş. ortaklık ile hizmete alındı. Akıllı Bisiklet Sistemi kullanıcıları mobil uygulama üstünden bisiklet kiralama, kullanım geçmişi takip edeni, kalori hesabı, en yakın boş ve dolu park noktalarının tespiti benzer biçimde birçok özelliği bir arada kullanırken, park üniteleri üstünde bulunan QR kodu mobil uygulamaya okutarak yada sisteme entegre olan Toplu Ulaşım kartı ile bisiklet kiralama işlemi de yapabiliyor. – KAYSERİ

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi yoğun ilgi gördü

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi yoğun ilgi gördü

Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi yoğun ilgi gördü

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.