Aksaray Belediyesi altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, göreve geldiklerinden buyana 180 kilometre içme suyu, 39 kilometre kanalizasyon ve 20 kilometre yağmur suyu hattı yaptıklarını söylemiş oldu.

Dinçer, gazetecilere, kentin hızla büyüdüğünü, ihtiyaçların da buna gore değişkenlik gösterdiğini belirtti.

Başlanan altyapı seferberliği ile şehrin altyapısını ilmek ilmek ördüklerini vurgulayan Dinçer, şunları kaydetti:

“Altyapı emekleri yaptığımız bölgelerde minimum 50 yıl altyapı problemi olmayacak. Şehir merkezindeki sağlıksız asbest boruları yenilemek için başlatılan emek harcamalar devam ederken yağmur suyu, kanalizasyon ve yeni içme suyu hatları ile şehrin 30 senelik altyapı sorununu çözüme kavuşturacağız. Belediye olarak son 3,5 yılda altyapıda mühim mesafe kat ettik. Bu süre zarfında 180 kilometre içme suyu, 39 kilometre kanalizasyon ve 20 kilometre yağmur suyu hattı yaptık. 5 senelik plan dahilinde şehrimizin şebeke sistemindeki 108 kilometrelik asbestli boru hattının yüzde 85’nin değişimini yıl sonunda tamamlamayı hedefliyoruz.”

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aksaray Belediyesi altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.