Aksaray Belediyesi hem üretiyor hem de tasarruf sağlıyor

Aksaray Belediyesi kent içi aydınlatma direklerini kendi atölyelerinde üreterek hem enerjide hem de maliyette tutum sağlıyor. Üretilen dekoratif aydınlatma direklerinde LED ışıklandırma sistemi kullanılırken yüzde 65 oranda enerji tasarrufu sağlanıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer öncülüğünde altyapıdan üstyapıya, enerjiden teknolojiye, tarımdan kültür ve turizme kadar birçok alanda yürüttüğü çalışmalarla örnek bir belediyecilik ortaya Aksaray Belediyesi, sokak aydınlatmalarında kullanılan aydınlatma direklerini kendi atölyelerinde üretmeye başladı. “Üreten belediye” anlayışı ile pek oldukça alanda yenilik ve tutum elde eden hizmetleri tatbik eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çağdaş şehir kimliği içinde sokak aydınlatmaların mühim bir yer teşkil ettiğini söylemiş oldu. Daha ilkin şehrin ulaşım aksındaki mühim güzergahlarında Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk, Kafeler Caddesi olarak malum Ebulfez Elçibey Caddeleri olmak suretiyle kent merkezi ile bağlantılı güzergahlarda 500’ün üstünde sokak aydınlatma direklerini yenilediklerini ifade eden Başkan Dinçer, yenilenen aydınlatma direklerinin dekoratif görselliğinin yanında enerji tasarrufu ile öne çıktığını söylemiş oldu.

Aksaray Belediyesinin kaynakları verimli kullanılarak mahalli hizmetleri en iyi şekilde sunan belediyeler içinde yer aldığını belirten Başkan Dinçer, aydınlatma direklerinin artık belediye ilişkin atölyelerde üretilmeye başlandığını söylemiş oldu. Başkan Dinçer, “Aydınlatma direklerini kendi atölyelerimizde üreterek belediye bütçemizden tutum sağlıyoruz. Ek olarak aydınlatma sisteminde LED ışıklar kullanıyoruz. LED ışıklarla daha çok aydınlatma sağlamış olduğu benzer biçimde yüzde 65 oranında enerji tasarrufu sağlıyoruz. Böylece hem belediye bütçemizden hem de enerji tüketiminde ciddi oranda tutum sağlıyoruz” dedi.

Aksaray Belediyesi atölyelerinde aydınlatma direklerinin üretimi devam ederken üretimi tamamlanan sokak lambaları caddelere monte edilmeye başlandı. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Aksaray Belediyesi hem üretiyor hem de tutum sağlıyor – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.