Aksaray Eskil İlçesinde Bozuk Yoldaki Çukurlara Ağaç Dikerek Protesto Eylemi Yapıldı

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray Eskil ilçesi Kapıtaş- Akkaş yolu bozuk olması sebebiyle sık sık gündeme geliyor. Bunu protesto etmek için yoldaki bozuk, asfaltı olmayan noktalara ağaç dikme eylemi yapıldığı ortaya çıktı. Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, “Bugün ilçemizde Kendini bilmez biri yada birileri devletimizin yoluna ağaç dikmiş. Adli mercilere müracaat edildi. Bu şahıslar senelerce alışmış, devletin merasını haksız yere işgal etmiş, haksız kazanç elde etme ardında koşan kişiler” dedi.

Aksaray Eskil ilçesi Kapıtaş- Akkaş yolunun bozuk olması sebebiyle kimliği belirsiz kişiler, yoldaki çukurlara ağaç dikerek protesto eylemi yapmış oldu. eylemi yapanlar ağaçların üstüne not yazılmış kağıtlar da astı. Kağıtta, “Doğayı sev yeşili koru, buramıza kadar geldi artık” notu yer aldı. İl Hususi İdaresi sorumluluğundaki bu yola ağaç dikenlerle ilgili soruşturma başlatılmış olduğu öğrenildi. Fidanların jandarma ekipleri tarafınca yoldan kaldırıldığı öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANI: “ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAPILACAKTI”

Olayın arkasından izahat icra eden Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen şunları söylemiş oldu:

“Bugün ilçemizde kendini bilmez biri yada birileri devletimizin yoluna ağaç dikmiş. Doğal süreci en başından beridir takip ederek bu vaka içinde olan şahıs ve kişiler hakkında adli mercilere müracaat edildi. Bu şahıslar senelerce alışmış, devletin merasını haksız yere işgal etmiş, haksız kazanç elde etme ardında koşan kişiler. Bu mera işgalini önledikten sonrasında şaşırdı elleri de boşa çıktı bu şekilde saçma sapan bir vakaya kalkıştı. Bu yol hepinizin bilmiş olduğu şeklinde Hususi İdare sorumluluğunda olan bir yol. Fazlaca kısa süre ilkin bu yolun yapımı mevzusunda Hususi İdare Müdürlüğü ile antak kalma sağladık. Yolun alt yapısını biz yapacağız. Üst yapısını da İl Hususi İdare üstlendi. Kum ihalesini birkaç hafta ilkin sonuçlandırdık. İş makinelerimiz hazır. Gelecek hafta söz mevzusu yolda çalışmalarımız başlayacaktı. Herhalde bu şahıslar bu yolun yapılacağını duydu, baktılar ne yaparız da zarar veririz diye. Fakat bilincinde değiller ki bu ve buna benzer vakalar bizlere puan kazandırıyor. Fakat halkımız bazı gerçekleri görsün bilsin diye yazıyorum. Çoğunlukla bu tür insanlara yanıt bile vermem. Yolun durumunu meydana getirilen işleri bilin diye paylaşıyorum. Yarın aynı grup bak biz bu tarz bir olay yaptık da yol yapılmış oldu demesinler. Yama ekibi söz mevzusu yolun bozulan yerlerini yamayalım diye bizlere geldiler. Ikimiz de söz mevzusu yolda bir projemizin bulunduğunu ek bir harcama olmaması için yama yaptırtmadık. Kimse kaygı etmesin, kıymet bilen menfaatsiz yurttaşlarımız için yapacağız. Buradan ek olarak Kaputaş, Emirhacı, Akkaş ve Sülüklü halkına teşekkür ediyorum. Bu insanların gazına gelmiş olarak hareket etmediler.”

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Aksaray Eskil İlçesinde Bozuk Yoldaki Çukurlara Ağaç Dikerek Protesto Eylemi Yapılmış oldu – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.