Aksaray ilçelerindeki açık hava sinema etkinlikleri sürüyor

Aksaray Valiliği tarafınca başlatılan, “Köyümde Beyazperde Var” etkinliği Aksaray’ın Eskil ilçesinde devam etti.

İlçe de üçüncüsü düzenlenen açık hava beyazperde etkinliğinin son adresi Böğet köyü oldu. Şehit İbrahim Er ortaokulunun bahçesinde düzenlenen etkinliğe, köy halkı yoğun ilgi gösterdi.

Okul Müdürü Turgay İriş, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada Aksaray’ın tüm ilçelerinde beyazperde etkinliği yapıldığını anımsatarak, “Köyümüz de ilk kere açık hava beyazperde etkinliği düzenlendi. Beyazperde kültürü ile ilk kere tanışan vatandaşlarımızda oldu. Yoğun katımın olması bizleri memnun etti, beyazperde da ‘Direniş Karatay‘ filmi yayınlandı.” diye konuştu.

Okul öğrencilerinden Hacer Su İlik ise, “Ben daha ilkin asla beyaz perdeye gitmemiştim, beyazperde ile burada tanıştım. Direniş Karatay filmini oldukca sevdim alın teri dökenlere teşekkür ederim.” diye konuştu.

Film izlemeye gelen köy sakinlerinden Mahmut Özgiray ise ilçe de devam eden açık hava beyazperde etkinliğinin hepsine katıldığını söylemiş oldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aksaray ilçelerindeki açık hava beyazperde etkinlikleri sürüyor – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.