Aksaray OSB’deki fabrika 1000 kişiyi istihdam edecek

Aksaray Organize Endüstri Bölgesinde 4 ay ilkin temeli atılan 3 milyar 650 milyon liralık yatırımla meydana getirilen yapınak, ilk etapta 1000 şahıs istihdam edecek.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray Tecim Borsası Toplantı Salonu’nda LC Waikiki yöneticileriyle işçi alım toplantısında bir araya geldi.

Aydoğdu, burada yapmış olduğu konuşmada, Aksaray’ın jeopolitik konumu, çalışan insan gücü ve gelecek vadeden yatırım potansiyeli bakımından İç Anadolu‘nun parlayan yıldızı bulunduğunu söylemiş oldu.

Ortalama 4 ay ilkin 550 bin metrekarelik kapalı bir alana haiz olacak fabrikanın temelini attıklarını belirten Aydoğdu, şu şekilde konuştu:

“Fabrikamız inşallah ramazan ayından sonrasında kademeli olarak 1000 kişiyi işe başlatacak. Bu işçi sayısı aniden olmayacak peyderpey işçi alım dönemleri olacak. Fabrikamız tamamlandığında 5 bin kişiye yakın işçi çalıştıracak. İnşallah Aksaray istihdam mevzusunda çevre illere gore çekicilik merkezi haline gelecek. Dünyanın gittiği yerde görülen bazı gerçekler var. Bu mühim gerçeklerden bir tanesi üretmek. Üretmeden hayatta kalmak mümkün değil. Aksaray bu aşamadan sonrasında ileriye doğru bir ivme kazanmış bir şehir pozisyonuna girdi.”

Aydoğdu, Türkiye‘nin en mühim giyim markalarından LC Waikiki’nin en büyük yatırımlardan birini Aksaray’a yapmış olduğu için yöneticilerine teşekkür etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.