Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, köy okulunun duvarını boyadı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, ziyaret etmiş olduğu köy okulunun duvarını boyadı.

Kente ilk ataması meydana getirilen öğretmenlerle geçtiğimiz hafta toplantı icra eden Aydoğdu, Bağlı köyündeki ilkokulun ana sınıfının boya ihtiyacını dile getiren Sevgihan Ağır isminde öğretmene yardım sözü verdi.

Ulusal Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Bağlı ilkokulunu ziyaret eden Aydoğdu, Aksaray’da başlattıkları bir gelenekle ilk atamaları Aksaray’a meydana getirilen genç öğretmenlerle bir araya geldiklerini söylemiş oldu.

Görüşmede Sevgihan Ağır öğretmenin ana sınıfının boyanması ile ilgili destek istediğini aktaran Vali Aydoğdu, okulun boyanması için yardım edecekleri hususunda söz verdiklerini ve bu sözü yerine getirmek için okula geldiklerini belirtti.

Köy Muhtarı Mustafa Karip ve okul öğretmenleriyle söyleşi eden Aydoğdu, 37 talebesi bulunan ilkokulun öteki gereksinimleriyle ilgili data aldı.

Hamza Aydoğdu, bahçenin ağaçlandırılması mevzusunda da çalışmaların başlatılacağını bildirdi.

“Öğretmenlik fedakarlık mesleğidir”

Kendisinin de bir öğretmen bulunduğunu belirten Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Öğretmenlik bir fedakarlık mesleğidir. Gelecek kuşakların en iyi şekilde yetiştirilmesi eğitim ordusu ile mümkün olacaktır. Öğretmenlerimizin eğitim ve öğretimi devam ettirme çaba ve çabasını görünce hakikaten insan bugün ve gelecek için oldukca ümitli oluyor. Öğretmen arkadaşlarımızın vazife yaptıkları köyde muhtar, imam ve köy halkı ile olan güzel diyaloglarını görmek, onlarla yaptıkları dikey ve yatay iletişimin ne kadar yararlı bulunduğunu görmek bizi oldukca mutlu etti. Bu yüzden öğretmenlerimizin kıymetini iyi anlamamız gerekiyor. Eğitim geleceğe meydana getirilen en büyük ve en mühim yatırımdır.”

Vali Aydoğdu, ondan sonra ceketini çıkartarak, Sevgihan öğretmen ve Ulusal Eğitim Müdürü Kartal ile ana sınıfının duvarlarını boyadı.

Öğrencilere futbol, voleybol ve basketbol topu da armağan eden Aydoğdu, bahçede onlarla bir süre top oynadı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, köy okulunun duvarını boyadı – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.