Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’dan veli ve öğretmenlere mektup

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kentte vazife icra eden 6 bin 700 öğretmen ile 92 bin talebe velisine mektup gönderdi.

Bilimsel niteliği olan başarının yanı sıra dünya evlatları ile rekabetinin önemini vurgulayan Vali Aydoğdu, mektubunda şunları kaydetti:

“Normal olarak bilimsel niteliği olan başarı olacak. Bunu talep etmekte hiçbir beis yok. Sadece, aslolan mesele, acaba bu talebi çılgınlık haline getirip aslolan haiz olunması ihtiyaç duyulan değerleri ıskalıyor muyuz? Evlatlarımızın bir ayağı sevgi, saygı, terbiye, terbiye ile kendi topraklarına, değerlerine sabitlenmiş, öteki ayağı data ile dünyayı gezmeli iken biz onları engelliyor, tek kanat ile uçmalarını mı istiyoruz? Değerlerinden kopmuş bu uçuşun sonucu nedir ve bizlere bir faydası var mıdır? Unutmayalım ki biz değişmedikçe çocuklarımız da öğretmenlerimiz de sistem de değişmez. Peki nasıl? Her şeyden ilkin, değişiklik ve dönüşümün kalpte başladığını bilmeliyiz. Kalp tahakküm kabul etmez.”

Mektubunda öğretmenlere de seslenen Aydoğdu, öğretmenlerin her türlü olumsuzluğa karşın, pes etmemeleri, öğrencilerini sevmiş olarak, onlara sevgiyi aşılamaları, yılmadan, usanmadan ve şevkle eğitimlerine devam etmelerinin her türlü takdirin üstünde bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’dan veli ve öğretmenlere mektup – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.