Aksaray’da 2 bin kişiyi istihdam edecek fabrika için arsa tahsisi yapıldı

Aksaray Sultanhanı Organize Sanayi Bölgesi‘nde (OSB) yapılacak ve 2 bin kişinin istihdam edileceği yapınak için arsa tahsis ön protokol sözleşmesi imzalandı.

Vali Hamza Aydoğdu, gazetecilere, Aksaray’ın en güzel günlerinden birini yaşadığını söylemiş oldu.

Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren‘in dün ekibiyle Aksaray’ı ziyaret ettiğini belirten Aydoğdu, şöyleki konuştu:

“Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak ile yatırımcı firmamıza bir sunum yaptık. Türkiye‘de elektrik paneli hücresi üreten ikinci yapınak Aksaray Sultanhanı OSB’ye yapılacak. Şirket sahibimiz kararını verdi, inşallah fabrikamız açılacak. Bunun yanında tekstil ve ayakkabı fabrikası da aynı yatırımcımız tarafınca yapılacak. Firmamıza, 310 bin metrekarelik bir alanı tahsis ettik. 100 bin metrekarelik bir alan için de görüşmelerimiz devam ediyor. Yatırımın maliyeti 350-400 milyon dolar içinde.”

Aksaray’ın istikbali ve güzelliği için çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Fabrikalarımız da 2 bin şahıs istihdam edilecek. İnşaata yıl sonu itibarıyla başlayacağız. İnşaatın da bir an ilkin bitirilmesini istiyorlar. Sultanhanı OSB’nin toplam alanı 1 milyon metrekare. Bu arsanın üçte birini Eren Tüm ortaklık kapatmış oldu. Aksaray’ımıza ve ülkemize hayırlı olsun. Üretmeye, Aksaray’ı tanıtmaya ve değerlerini yüceltmeye devam edeceğiz.”

Aydoğdu ile Eren, arsa tahsis ön protokol sözleşmesini imzaladı.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Aksaray’da 2 bin kişiyi istihdam edecek yapınak için arsa tahsisi yapılmış oldu – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.