Aksaray’da kırtasiyelerde okul alışverişi yoğunluğu

– Aksaray’da kırtasiyelerde okul alışverişi yoğunluğu

AKSARAY – Aksaray’da okulların kademeli olarak eğitime başlaması ve Pazartesi günü tüm okulların eş zamanlı açılacağı haftayı telaşla geçiren veliler evlatlarının okul alışverişleri için mağaza ve kırtasiyelerde yoğunluk oluşturdu.

Aksaray’da hafta başlangıcında kademeli olarak anasınıfları ve ilköğretim 1. derslik eğitimlerinin başlamasıyla beraber okullarda coşku başlarken, velilerin de alışveriş telaşı başladı. Vatandaşlar evlatlarının hem giyim hem de kırtasiye malzemelerini almak için mağaza ve kırtasiyelerde yoğunluk oluşturdu. Sabahın erken saatlerinde mağazaların yolunu tutan vatandaşlar ilk olarak giyim mağazalarında okulların üniformalarına baktı. Aksaray’da 70 değişik okulun üniformalarının satılmış olduğu mağazalarda üniformaları tek tek deneyen veliler hem kışlık hem de yazlık üniformaları şimdiden satın alarak giyim alışverişine devam etti. Sonrasında kırtasiyelerin yolunu tutan vatandaşlar evlatlarının isteklerine gore çanta, defter ve kitap alışverişine devam etti. Esnaflar büyük marketlerin kırtasiyelerin işlerinin önüne geçtiğini belirterek çanta satışlarının arttığını belirtirken, veliler fiyatların marketlere karşı uygun bulunduğunu ve esnafların kolaylık sağladığını söyledi.

Okulların kademeleri olarak açıldığını ve bilhassa çanta satışlarında yoğunluk bulunduğunu belirten Kırtasiye İşletmecisi Fatih Budak (40), “İlköğretim 1 ve kademeli olarak oluşturulan okullarda satışlarımız başladı. Şu anda hafifçe hafifçe devam ediyor satışlarımız. Doğal olarak haftaya Pazartesi tüm okullarımız açılınca satışlarımız daha da yoğunlaşacaktır. Fiyatlarımız uygundur. Doğal olarak okul açıldığında bazı velilerimiz kırtasiye alışverişlerini büyük marketlerden tercih etseler de çanta satışımız daha yoğun” dedi.

Evlatları için kırtasiye alışverişine çıkan Iyi sabahlar Doğanay ise, “Şuan telaş güzel, her şey uygun, uygun şekilde alıyoruz. Tanrı razı olsun arkadaşlarda destek oluyorlar. İkramını da yapıyorlar şu anda memnunuz. Çocuklarımız için alışverişe çıktık. Bu telaşa bizde ortak olduk. İnşallah çocuklarımız hayırlısıyla okurlar. Bu korona hastalığı yüzünden birazcık geç oldu fakat güzel, şimdi memnunuz her şeyden, okulumuzda başlıyor. Aileler olarak mutluyuz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Aksaray’da kırtasiyelerde okul alışverişi yoğunluğu – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.