Aksaray’da Kızılay’ın “Kan Dostum“ projesine destek devam ediyor

Aksaray‘da Kızılay‘ın “Kan Dostum” projesine destek devam ediyor

AKSARAY – Aksaray bağlı olduğu bölge kan merkezinin kan bağışında zirvede yer alırken, Ramazan ayında azalan kan stoklarının canlandırılması için vatandaşlar Türk Kızılay’ı tarafınca sürdürülen, “Kan Dostum” projesine destek olmaya devam ediyor.

Türk Kızılay’ı tarafınca başlatılan Kan Dostum projesi ülke genelinde olduğu şeklinde Aksaray’da da aralıksız devam ediyor. Kan stoklarının devamlı verimli olması ve ülkedeki kan bağış trafiğinin hızlanması için bölge kan merkezleri kentlerin meydanlarında kan bağışı toplama çalışmalarını devam ettiriyor. Kan Dostum projesine destek olmak isteyen vatandaşlar Türk Kızılay’ının bağış araçları ve bağış çadırlarına geliyor. Bağlı olduğu Kayseri Bölge Kan Merkezinde bağış sıralamasında zirvede yer edinen Aksaray’da vatandaşlar 15 Temmuz Ulusal İrade Meydanı’nda kurulan çadırda kan stoklarının canlandırılmasına destek verdi. Kızılay görevlileri tarafınca ilk sıhhat kontrolleri meydana getirilen vatandaşlar hekim nezarete altında sırayla kan verdi. Kan bağışlarının arkasından her bir vatandaşın Kan Dostum projesine verdiği katkı kayıt altına alındı. Bağışların arkasından Kızılay tarafınca vatandaşlara çeşitli ikramlar sunuldu.

Çalışmalarla ilgili informasyon veren Dr. Bekir Tartıcı, “Aksaray daima bölgede kan verme mevzusunda önder şehirlerden bir tanesidir. Bu yüzden Aksaray’dan oldukça memnunuz. Fakat Ramazan ayının getirmiş olduğu tamamlanmamış hemen hemen tam olarak kapatılamadı. O yüzden tüm vatandaşlarımızı kan bağışına bekliyoruz. Ramazan ayında kan alamadığımız için günlük alınan kan miktarında düşüş oluyor. Bu da hastanelerde kan ihtiyacı doğuruyor. O yüzden Ramazan ayından sonrasında daima daha çok kan bağışı beklemek durumundayız. Kan Dostum projesi altında çeşitli toplumsal medya ve medyada reklam kampanyaları düzenleniyor. Kan bağışı kazanım uzmanlarımızın da desteğiyle kan bağışı sayısı artırılmaya çalışılıyor. İç Anadolu Bölgesinde Aksaray, Sivas, Kayseri ve Niğde buralar aslına bakarsanız iyiler fakat Ramazan’dan dolayı birazcık daha ilgi olmasını bekliyoruz” dedi.

Aksaray'da Kızılay'ın Kan Dostum projesine destek devam ediyor

Aksaray'da Kızılay'ın Kan Dostum projesine destek devam ediyor

Aksaray'da Kızılay'ın Kan Dostum projesine destek devam ediyor

Aksaray'da Kızılay'ın Kan Dostum projesine destek devam ediyor

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.