Aksaray’da parklara 19 yeni çok amaçlı spor sahası yapıldı

Aksaray Belediyesi gençlere spor alanları oluşturmak amacı ile oyun parklarına toplam 19 tane futbol, voleybol ve basketbol sahası kazandırdı.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, daha yeşil bir Aksaray için yeni alanlar oluşturmak, çevre dostu projeler üreterek halkın yaşam standardını arttırmak için birçok mahallede yeni nesil parkların yapımını gerçekleştirmiş oldu. Yeni nesil parklarda meydana getirilen basketbol, futbol ve voleybol sahaları gençler tarafınca sevilerek kullanılıyor. Evlatların oyun oynayıp sosyalleşebileceği, aileleri ile beraber zaman geçirebilecekleri yeni nesil parklar mahallelere Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile kazandırıldı. Son 3 yılda meydana getirilen 26 yeni oyun parkı ile kent genelindeki park sayısı 261’e terfi etti. Yeni park yapımının yanı sıra mevcutta bulunan parkların eskimiş, kullanılmaz hale gelmiş oyun gruplarının bakım, onarımı gerçekleştirildi. Parkların sevilerek kullanılması, gençlerin spor gereksinimlerini karşılayabilmeleri ve hoş vakit geçirebilmeleri için parklara 16 tane basketbol sahası, 1 Tane voleybol sahası ve 2 tane futbol sahası hizmete sunuldu.

Çocuk oyun parklarına meydana getirilen spor alanları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Çocuk oyun alanlarının yanında gerek parkların bünyesinde gerekse ayrı noktalarda voleybol, basketbol ve futbol şeklinde sahalar oluşturarak buralarda spor meydana getiren sıhhatli nesiller yetişmesini sağlıyoruz. Yeşil alanlarımıza da yenilerini ekliyor, peyzaj düzenleme çalışmalarına ehemmiyet veriyoruz. Programlarımız dahilinde, mahallelerimizi daha nitelikli, toplumsal ve nefes alınabilir hale getireceğiz” dedi. – AKSARAY

Aksaray'da parklara 19 yeni çok amaçlı spor sahası yapıldı

Aksaray'da parklara 19 yeni çok amaçlı spor sahası yapıldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.