Aksaray’da sosyal konut projesine başvuru yapmak isteyenler banka önlerinde yoğunluk oluşturdu

Aksaray‘da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açıklamış olduğu toplumsal konut projesine müracaat hayata geçirmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi” olarak nitelenen proje kapsamında Aksaray’da yapılacak konutlara başvurmak isteyenler, hazırladıkları evrakı banka görevlilerine vermek için sıra bekledi.

Müracaat yapmak isteyenlerden Erol Aktaş, düzgüsel şartlarda ev almaya imkanı olmayanlar için projenin güzel bulunduğunu söylemiş oldu.

Emekli bulunduğunu ve iki kız evladı bulunduğunu aktaran Aktaş, “Ben oldukca memnunum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Tanrı razı olsun. Bizlere bu şekilde bir hak tanıyıp, olanak sağlamış oldu. Sıramızı bekliyoruz. 54 senedir kiradayım. İnşallah talih bizlere gülecek. Tüm kardeşlerimize ve yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İlk kez böyle bir durum başıma geldi. Şansımı deneyeceğim. Çıkarsa ne güzel, çıkmazsa takdiri tanrısal.” diye konuştu.

Vatandaşlardan Mehmet Şen ise “Cumhurbaşkanımızdan Tanrı razı olsun. Hurdacılık işiyle uğraşıyorum. Daha ilkin asla müracaat yapmamıştım. Üç çocuğum var. İnşallah her insana çıkar” dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aksaray’da toplumsal konut projesine müracaat yapmak isteyenler banka önlerinde yoğunluk oluşturdu – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.