Aksaray’da ‘Toki Sosyal Konut’ Kuyruğu

KEMAL ONUR ATALAY

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günlerde TOKİ tarafınca 2023-2028 arasını kapsayan 5 senelik süreçte 500 bin toplumsal konut, 250 bin konut amaçlı arsa ve 50 bin işi yeri yapma projesini duyurdu. Başvuruların dün itibariyle başlaması üstüne bankaların önünde uzun kuyruklar oluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 500 bin toplumsal konut projesinden Aksaray merkeze yalnız 200 tane toplumsal konut düştü. Başvuruların dün itibariyle başlaması üstüne bankaların önünde uzun kuyruklar oluştu.

“YİYECEĞİMİZDEN KISACAĞIZ”

Aksaraylı engelli yurttaş Şenol Uysal şunları söylemiş oldu:

“12-13 Senedir bedensel engelliyim. Engelli maaşımız ile 5-6 bin lirayı buluyor. Daha ilkin kendi adıma 3 kere TOKİ’ye başvurdum fakat çıkmadı şimdi ise görme engelli eşim üstüne başvuracağım. 1200 tane ev yapılacağını biliyorum Aksaray’a azca fakat gene de ne yapsak? Ödemeyi yiyeceğimizden, içeceğimizden kısacağız birazcık da küçücük ayakkabı boyama işi yapıyorum onunla birlikte temin edebilirim. Fakirin umudu bitmez ikimiz de bir umutla çıktık geldik.”

Başka bir Aksaraylı yurttaş, “Buraya Halk Bankasına TOKİ’ye yazılmaya geldim, daha ilkin de başvurdum çıkmadı birkaç kez başvurdum fakat çıkmadı. Ben çiftçiyim, emekliyim devlet bunu bizlere hak tanıdıysa almak istiyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Aksaray’da ‘Toki Toplumsal Konut’ Kuyruğu – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.