Aksaray’da trafik jandarması yolcu taşıyan araçları denetliyor

Aksaray‘da meydana gelebilecek kazaların önlenmesi, can ve mal kayıplarının en aza indirilebilmesi için denetimler icra eden trafik jandarması yolcu taşımacılığı icra eden araçlara yönelik denetimler yapmış oldu.

Aksaray’da yaşanmış olan kazaların en aza indirilmesi, can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla birçok alanda denetim faaliyetleri yürüten İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik jandarma ekipleri bilhassa yolcu taşımacılığı icra eden araçlar üstünde sıkı denetimler yapıyor. İlçe, belde ve köy yollarında, organize endüstri bölgesindeki yol güzergahlarında vazife alan trafik jandarma ekipleri yolcu taşımacılığı icra eden araçları tek tek durduruyor. Denetimler esnasında sigorta, fenni muayene, takograf, hız, emek verme ve dinlenme süresi kontrolünden geçirilen vasıta ve sürücülere vasıta kullanım süresi ve güvenlik kemeri kullanımı mevzularında bilgilendirme yapılıyor. Denetimlerde vasıta içinde bulunan küçüklere da boyama kitabı armağan eden trafik jandarmaları, denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini bildirdi. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Aksaray’da trafik jandarması yolcu taşıyan araçları denetliyor – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.