Aksaraylı Çiftçi: Kendimize Yetecek Kadar Yapacağız. Yapmayacağız Bu İşi

KEMAL ONUR ATALAY

CHP Hanım Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Aksaray‘da çiftçilerin sorunlarını dinledi. Aksaraylı ziraatçi Adem Ülger, “Kendimize kafi gelecek kadar yapacağız. Yapmayacağız bu işi. Tarla sürmek için mazot lazım, elektrik lazım, su lazım, gübre lazım; karşılayamıyoruz. Babadan öğrendiğimiz şekilde yapıyoruz biz bu işi fakat yetmiyor. ya bırakacağız bu işi ya da başka işlere yöneleceğiz” dedi.

Aylin Nazlıaka, Aksaray’ın Laleli Mahallesi’nde çiftçilerle bir araya geldi. Adem Ülger, ekonomik kriz sebebiyle yaşadıkları sorunları Nazlıaka’ya anlatırken “Kendimize kafi gelecek kadar yapacağız. Yapmayacağız bu işi. Tarla sürmek için mazot lazım, elektrik lazım, su lazım, gübre lazım; karşılayamıyoruz. Babadan öğrendiğimiz şekilde yapıyoruz biz bu işi fakat yetmiyor. ya bırakacağız bu işi ya da başka işlere yöneleceğiz” diye konuştu. Nazlıaka ise “Birazcık daha sabredin. İlk seçimlerden sonrasında yine siz çiftçiler halkın efendisi olacaksınız” karşılığını verdi.

“KENDİ EMEĞİMİZİ HİÇ HESABA KATMIYORUZ”

Adem Ülger, kendi ailesi dahil olmak suretiyle 6 aileye istihdam sağladığını belirterek, “Kendi emeğimizi asla hesaba katmıyoruz. Çalışan maliyeti fazlaca fazla fakat bizim çoğu zaman sorun çektiğimiz mevzu elektrik, mazot, gübre ve su” dedi. Nazlıaka da “Hepimiz doğduğu yerde doyacak. Böylelikle hepimiz sıhhatli gıdaya erişecek. Sizler de burayı kolaylıkla ekip, biçip burada geleceğinizi güvece altına alacaksınız” diye konuştu.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Aksaraylı Ziraatçi: Kendimize Kafi gelecek Kadar Yapacağız. Yapmayacağız Bu İşi – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.