Akşener’den hükümete emekli maaşı tepkisi: En düşüğü asgari ücret kadar olmalıdır

Her hafta başka bir ilde esnaf ziyareti meydana getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu kez de Aksaray‘da kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Ortalama 2 senedir il il gezdiğini belirten Akşener, “Burada bir gayem var. Fazlaca uzun bir zamandır sizin tasalarınızın konuşulmadığı, buna karşılık şuculuk-buculuk üstünden siyasetçilerin birbirlerine söz çaptırdığı fakat sizin derdiniz konuşulmadığı için de her birinizin çırak çıkmış olduğu bir sistem var bu ülkede.” dedi.

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET KADAR OLMALI”

Ekonomiye ve yaşam pahalılığına değinen Akşener, emeklileri sevindirecek bir vaatte de bulunmuş oldu. İYİ Parti lideri, “Emekli maaşı… Söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler bin 500 lira emekli maaşı alanlar vardı. Bizim dediğimiz şuydu en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. Bunu bu dostlar yapmış oldu yapmış oldu yapmadı biz yapacağız azca kaldı. Hani treniniz ne oldu kara tren, ne oldu havaalanı, ne oldu çökülen çiftlikler. Mülakat denilen o sistemi ortadan kaldıracağız netlikle söylüyorum. 24 milyar TL sizin cebinizden, Türk Telekom‘dan alındı Hariri’nin cebine koydular. Erdoğan’ın aile dostu.”

Meral Akşener'den emekli maaşı çıkışı: En düşüğü, asgari ücret kadar olmalı

ÇİFTÇİLERE SESLENDİ

Akşener, çiftçinin elektrik faturasının yüksek bulunduğunu belirterek, ” İç Anadolu Bölgesi‘nde hepinizin derdi suyun kaybolması, elektrik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın bu şekilde yapılması. 113 bin liralık elektrik faturası gördüm. 60 bin liralık satmaca gördüm. 52 bin liralık satmaca gördüm. Yahu bunu ödeyen bir çiftçinin, 3 ayda 180 bin lira ödemek zorunda kalan bir çiftçinin malından elinde ne kadar para kalabilir? Bunun içine bir de koyun mazotu, koyun ilacı, koyun gübreyi. Geriye ne kalır?” dedi.

Meral Akşener'den emekli maaşı çıkışı: En düşüğü, asgari ücret kadar olmalı

“SİYASETÇİLERİN İNSANLARIN SESİNİ DUYUP ÇÖZÜM ÜRETMESİ GEREKİYOR”

Akşener, ister iktidar olsun, ister karşıcılık, siyasetçilerin görevinin vatandaşı dinlemek bulunduğunu beyan etti. Siyasetçilerin görevinin vatandaşların problemlerine çözüm üretmek bulunduğunu özetleyen Akşener, şunları kaydetti: “Siyasetçiler bu çözümlerin üstünden rekabet etmektir. Benim şeklinde her siyasetçinin buraya gelip karşınızda resmi tanzim durmasını sağlamaktır. Siz olmazsanız politika de olmaz, siz olmazsanız hiçbir şey olmaz. O nedenle esnaf için müşterisi velinimet olduğundan bu dükkanlara girdim. O dükkanların içinde, ‘Bu akşam ne pişireceğim?’ diye düşünen bayanları gördüm. Atanamayan gençlerin gözyaşlarını gördüm. İnsanların, ev hanımlarının, çiftçilerin konuştuğunu gördüm. Siyasetçilerin esnafların içindeki insanların sesini duyup ona çözüm üretmesi gerekiyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.