Araçlar didik didik arandı, sürücü ve yolcular sorgulandı

Aksaray‘da rahatlık ve itimat ortamının sağlanması için polis ekipleri tarafınca meydana getirilen denetimlerde durdurulan araçlar didik didik aranarak sürücü ve yolcular GBT sorgulamasından geçirildi.

İl Güvenlik Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kentin değişik noktalarında Aksaray Rahatlık-Itimat Uygulamaları çerçevesinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Her gün değişik noktada vazife alan takımlar denetim noktalarında seyreden her aracı durduruyor. Durdurulan araçlar ilk olarak trafik ekipleri tarafınca tescil plakası POLCEP sisteminden denetim edilirken, araçlardaki sürücü ve yolcular indirilerek üst araması yapılıyor. Üst araması meydana getirilen vatandaşların Cumhuriyet Başsavcılığı talimatlarıyla POLCEP sistemi üstünden Genel Data Taraması (GBT) tamamlanıyor. GBT sorgulamalarının arkasından boşaltılan araçlarda mahalle ve çarşı bekçileri tarafınca geniş çaplı arama yapılıyor. Didik didik aranan araçlarda kabahat aleti, uyuşturucu ve uyarı maddelerin olup olmadığına bakılıyor. Trafik ekipleri tüm işlemleri tamamlanan araçlarda cam filmi ve modifiye incelemesi de yapıyor. Akşam saatlerinde kentin değişik noktalarında başlatılan denetimler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor. İl Güvenlik Müdürlüğü toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen açıklamada ise “Kabahat ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Araçlar didik didik arandı, sürücü ve yolcular sorgulandı – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.