Ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakam Zikrullah Erdoğan, görevine adım atar başlamaz ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı ziyaret etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde piyasaya çıkan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine adım atar başlamaz ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Erdoğan, hemen sonra şehit kabirlerini ziyaret etti. Ayağının tozuyla halk arasına karışan kaymakam Erdoğan, vatandaşlardan tam not aldı.

Kaymakam Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ilgili mesajında, “Ülkemizin en güzel ilçelerinden kabul edilen Halfeti’de göreve başlarken, sizlere hizmet etme fırsatına haiz olmanın onur ve mutluluğu içinde tüm Halfetili vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Görevimizi ifa edeceğimiz süre içinde, yurttaş odaklı hizmet anlayışı gereği, kamu hizmetlerinin etkin, adil ve yansız bir halde yurttaşlarımıza en kolay ve süratli bir halde sunulması çabası içinde olacağım. Tüm mesai dostlarımla, mahalli yöneticilerimizle, sivil cemiyet kuruluşlarımızla ve ilçe basın mensubu arkadaşlarımız ile bir ekip olarak karşılıklı ortaklaşa iş ve koordinasyon anlayışı içinde, ilçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanır bir Halfeti için çalışmaların, önceliğimiz olacağını belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle benden ilkin vazife meydana getiren meslektaşlarım başta olmak suretiyle, bugüne dek ilçemize hizmet eden, görevli yada gönüllü her insana teşekkür eder, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime sıhhat, refah ve mutluluk dolu günler diler, mesai arkadaşlarıma da çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

1993 senesinde Rize Güneysu‘da dünyaya gelen Kaymakam Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Politika Bilimi ve Internasyonal İlişkiler bölümünü tamamladı. Üniversite öğrenimi süresince çeşitli sivil cemiyet kurumlarında yöneticilik yapmış oldu. Bir yıl süreyle Halk Bankası‘nda vazife yaptıktan sonrasında İçişleri Bakanlığı tarafınca oluşturulan kaymakam adaylığı imtihanını kazarak, 2018’de mülki yönetim amirliği mesleğine başladı. Aksaray‘ın Ağaçören ilçesinde kaymakam vekili olarak vazife yapmış oldu. Edirne‘de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını yerine getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı ziyaret etti – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.