Aylin Nazlıaka: Aksaray Kaderine Terk Edilmiş Bir Kent Konumunda. Biz Bunu Kabul Etmiyoruz

KEMAL ONUR ATALAY

CHP Hanım Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, ” Aksaray, kaderine terk edilmiş bir şehir konumunda. Biz, bunu kabul etmiyoruz. İlk seçimlerde, CHP iktidarında Aksaray’ımızın sorunları da çözülecek ve burada halkın iktidarı kurulacak” dedi.

Aylin Nazlıaka, bir takım temasta bulunmak için Aksaray’a geldi. Nazlıaka, bugün CHP Aksaray İl Başkanlığı’ndan basın toplantısı düzenledi. Nazlıaka, şunları söylemiş oldu:

“ÜLKE YÖNETİMİ BÖYLE OLMAZ”

“Biliyoruz ki halkın iktidarını kurmaya azca kaldı, o yüzden bir kez daha halkın sesine ses katmaya geldik. Biz, Aksaray’ın sorunlarını oldukça iyi biliyoruz. 4 milletvekili olan Aksaray’ın Cumhur İttifakı’nı temsil eden 3 milletvekilinin Aksaraylıların sorunlarını asla dile getirmediğine hep beraber şahitlik ediyoruz. Cumhur İttifakı’nın milletvekillerine bakacak olursak Aksaray’da her şey güllük gülistanlık, her şey oldukça güzel fakat gerçeğin bu şekilde olmadığını çoğumuz oldukça iyi biliyoruz. Bilhassa Aksaray halkımızın hastane sorununu, sağlığa erişimdeki fırsat eşitsizliğinin halen devam ettiğini oldukça iyi görüyoruz… Aksaray’ın ulaşımla ilgili sorunları hala devam ediyor. Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu demir yolu ile ilgili olan problemi grup toplantısında gündeme getirdi ve ondan sonrasında ihale gerçekleştirildi, fakat gene asla ses seda çıkmadı. Dolayısıyla demir yolu projesini hala takip ettiğimizi, takibe aldığımızı ve bu mevzuda iktidarı bir kez daha uyandığımızı hatırlatalım. Aksaray’da içme suyu problemi var, halen bu problemler çözülmüş değil. Bir kurum öteki kurumu, o kurum ise diğeri kurumu görevli tutarak bu işten sıyrılmaya çalışıyor fakat ülke yönetimi bu şekilde olmaz.

“AYDINLIK GÜNLER YAKINDIR”

Aksaray bir gurbetçi kenti fakat Aksaray’da hala bir havaalanı yok. Aksaraylı yurttaşlarımızın yaşamış olduğu problemler, ülkenin öteki illerinde yaşayan yurttaşlarımızın sorunları ile değişik değil. Geçimini ortalama yüzde 70’i çiftçilik, hayvancılık ile sağlarken girdi maliyetlerinin devasa yükseklikte olması sebebiyle çiftçilik ile uğraşan yurttaşlarımızın ne kadar zorlandığını biliyoruz ve bir tahıl ambarı olan Aksaray’ımızda halen tarımsal sulama ile ilgili problemler sürüyor. Yem tutarları o denli yüksek ki hayvancılık ile uğraşan yurttaşlarımız hayvanlarını kesime yollamak zorunda kalıyor… Kısacası Aksaray, kaderine terk edilmiş bir şehir konumunda. Biz, bunu kabul etmiyoruz. İlk seçimlerde, CHP iktidarında Aksaray’ımızın sorunları da çözülecek ve burada halkın iktidarı kurulacak… Hakikaten halktan kopmuş bir iktidar var ve biz CHP olarak her gün sahalardayız. Her geçen gün gücümüze güç katıyor, ailemizi genişletiyoruz. Aydınlık günler yakındır.”

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Aylin Nazlıaka: Aksaray Kaderine Terk Edilmiş Bir Şehir Konumunda. Biz Bunu Kabul Etmiyoruz – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.