BABACAN 200 BİN SANDIĞA HAKİM OLMANIN ALTYAPISINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ‘Seçim güvenliği mevzusunda, kesinleşmiş resmi seçim neticeleri açıklanana kadar, 200 bin sandığa hakim olmanın altyapısını gerçekleştiriyoruz. Seçim güvenliği oldukça mühim. Şu anda hiçbir parti, 200 bin sandığa hakim olamıyor. Bu sadece partiler arası iş birliğiyle mümkün’ dedi.

Aksaray‘a seyahat ve ziyaretler için gelen Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, Aksaray Tecim ve Endüstri Odası’nda parti yönetimi, sivil cemiyet müesseselerinin temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. ‘6’lı masa’nın anayasa değişikliğiyle ilgili çalışmasından bahseden Babacan, ‘6’lı masa’nın ilk mevzusu güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili. Biz parlamenter sistem çalışmalarımızı 2020 yılının sonunda yaptık. Kapsamlı bir hazırlık yaptık. 74 maddelik bir anayasa değişikliği metnini hazırladık. Anayasa değişikliği nitelikli çoğunluk gerektiriyor. Çalışmalarımızı ‘6’lı masa’ya koyduk, 45 sayfalık metin tam mutabakatla kabul edildi. Şimdiden anayasayı değiştirebilir ön mutabakat sağlayıp, günü vardığında bunu süratli bir halde gerçekleştirmenin de bugünden hazırlığını tamamlamış olduk. Bugünden bu mutabakatı hazırlamış olacağız ki günü vardığında işler süratli yürüsün? diye konuştu.

2023 seçimlerine yönelik yaptıkları hazırlıklardan bahseden Babacan, ‘Seçim güvenliği mevzusunda, kesinleşmiş resmi seçim neticeleri açıklanana kadar, 200 bin sandığa hakim olmanın altyapısını gerçekleştiriyoruz. Seçim güvenliği oldukça mühim. Şu anda hiçbir parti, 200 bin sandığa hakim olamıyor. Bu sadece partiler arası iş birliğiyle mümkün dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel BABACAN 200 BİN SANDIĞA HAKİM OLMANIN ALTYAPISINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.