Bakan Kurum, Aksaray Toplu Açılış Töreni’nde konuştu Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kendileri ülkede sulh ve refah için savaşım ederken bir kesimin ise Türkiye‘yi sınırlarına mahkum ettiğini, suya sabuna dokunmadığını, ülkenin geçmişine, evveliyatına yüz çevirdiğini belirtti.

Kurum, 15 Temmuz Ulusal İrade Meydanı’nda düzenlenen Aksaray Toplu Açılış Töreni’nde yapmış olduğu konuşmada, Selçuklu‘nun şehri, nice alimler yetiştiren, ekonomisiyle, üretimiyle ve ticaretiyle bölgede parlayan yıldız haline gelen Aksaray’da olmaktan kıvanç duyduğunu söylemiş oldu.

Aksaray’ın gücüne güç katacak, insanını mutlu edecek ve gençleri sevindirecek birçok açılışı gerçekleştirmek için bir araya geldiklerini belirten Kurum, şu şekilde konuştu:

“Her bir açılışımız şehrimiz, hemşehrilerimiz için hayırlı, uğurlu olsun. Aksaray’a toplam bedeli 500 milyon lira olan 24 eserimizin açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Şehrimize 253 konut, Millet Bahçesi, Tuz Gölü karşılama merkezi, 26 kilometre bisiklet yolu, içme suyu benzer biçimde birçok hizmet kazandırıyoruz. Aksaray’a ve memleketimize hayırlı, uğurlu olsun.”

Ülke için çalışmaya ve hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayan Kurum, “Bir yerde yapıt üretenler, hizmet getirenler, mega projelere imza atanlar; öteki yerde toplumsal medya belediyeciliği yapanlar, milleti tehdit edenler, yapıt diye musluk açanlar var.” dedi.

Bir yanda Türkiye’yi baştan aşağı bayındır, ihya ve inşa edenlerin, diğer yanda ise Türkiye’nin tarihinde yıkımla, yasakla ve yoksullukla anılan zihniyetlerin bulunduğunu söyleyen Kurum, “Bir yanda Türkiye’yi bölgesel güç, küresel erkek oyuncu yapmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gece gündüz demeden çalışıyor. Bir yanda sulh ve refah için savaşım edenler diğer yanda ise Türkiye’yi sınırlarına mahkum edenler, suya sabuna dokunmayanlar, evveliyatına, geçmişine yüz çevirenler var. Bir yanda hedefi gençlerimiz ve çocuklarımız için 2023, 2053 ve 2071 olanlar var diğer yanda ‘Büyük Saldırı’a sulh, Karabağ’da işimiz yok, ‘Akdeniz‘de de ne yapıyoruz’ diyenler var. İnanın, milletimiz bu manzaraya baktığında kaynayan kazanın kapak tutmadığını, mızrağın artık çuvala sığmadığını oldukça iyi görüyor.” İfadelerini kullandı.

Kurum, muhalefetin büyükşehirlerde genel müdürlük pazarlıklarıyla, ihale peşkeşleriyle birbirine düşmeye başladığını dile getirdi.???????

Seçim zamanı yaklaştıkça muhalefettekilerin hiddet nöbeti geçirip, nefislerinin esiri olmaya başladığını ifade eden Kurum, “İkbal ardında koşmaya başladıklarını görüyoruz. Ötekiler de onların çevirdikleri dolapları ifşa etmekle tehdit ediyor. Birisi ‘yeni ittifak kurabiliriz’, ötekisi ‘HDP’ye bakanlık verebiliriz’, berikisi ‘adaylığa hazırım’ diyor. Aksaraylı hemşerilerim ne güzel söylemiş, ‘Ağaca çıkan keçinin dama çıkan oğlağı olur’ diye.” Şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı üstün dereceli bir oyla destekleyeceğiz”

Kurum, Cumhur İttifakı olarak 2023’te de zafer kazanıp millet, Aksaray ve Türkiye için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söylemiş oldu.

Bu zaferi gençler, esnaf, yurttaş ve tüm milletle beraber kazanacaklarını aktaran Kurum, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı üstün dereceli bir oyla destekleyeceğiz. Daha önceki mitinglerde Aksaraylı kardeşlerimiz verdiği sözleri hep tutmuştu. Şimdi de hemşerilerimizden bir söz istiyoruz. 2023’te sandıkları patlatacak mıyız? İnşallah bizlerde sizlere layık olmaya çalışacağız. Tanrı sizden razı olsun. 20 senedir hep Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı desteklediniz. Gece demediniz gündüz demediniz hep bizlerin arkasında oldunuz, bizleri hiçbir vakit yalnız bırakmadınız. Bizde bu anlayışla hizmetlerimizi yapacağız.”

Konuşmaların arkasından Bakan Kurum ve beraberindekiler kurdele keserek 24 eserin açılışını gerçekleştirmiş oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.