Bakan Kurum, Aksaray’da cami açılışı yaptı, esnafı ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Aksaray’da yapımı tamamlanan caminin açılışını gerçekleştirmiş oldu, esnaf ziyaretinde bulunmuş oldu.

Bakan Kurum ve beraberindekiler, hayırsever iş insanı Mehmet Muntazam tarafınca yaptırılan Alişan Ayşe Hatice Düzgünler Camisi’nin açılış törenine katıldı.

Caminin inşasında alın teri dökenlere teşekkür eden Kurum, ibadethanenin hayırlı olmasını diledi.

Çiftlik Mahallesi’nin ortalama 40 bin nüfusuyla Aksaray’ın gözde mahallesi konumuna geldiğini belirten Kurum, şunları kaydetti:

“Bugün hayırlı bir iş için buradayız. Hayırsever iş insanı Mehmet Muntazam tarafınca yaptırılan camimizin açılışını yapacağız. Caminin mimarisine bakıldığında bölgesel taşlarımızla, Selçuklu şehri Aksaray’ımıza yakışacak şekilde yapılmış. Burada inşallah omuz omuza namaz kılacağız. İş insanı hayırsever amcamıza teşekkür ediyorum. Biz de Somuncu Baba’nın torunları olarak inşallah buradan İslam’ı gelecek nesillere aktaracağız. Bu benzer biçimde mekanların memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bakan Kurum ve protokoldekiler, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in yakarış etmesinin arkasından açılış kurdelesini kesti.

Hemen sonra Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i ziyaret ederek emekler hakkında informasyon alan Kurum, esnaf ziyaretinin arkasından Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında araştırmalarda bulunmuş oldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bakan Kurum, Aksaray’da cami açılışı yapmış oldu, esnafı ziyaret etti – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.