Bakan Kurum: Asgari ücretli vatandaşlarımız maaşlarıyla ev alabilecek

ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Yeni toplumsal konutlarımızı 81 ilimizde ve ilçelerimizde yurttaşlarımıza kazandırıyor olacağız. Gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, asgari ücretli yurttaşlarımız aldıkları maaşla ev alabilecekler” dedi.

‘Yüz Yüze Gönül Gönüle Aksaray‘ programı kapsamında bir otelde vatandaşlarla bir araya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplumsal konut projeleri hakkında data verdi. Bakan Kurum, “4 gün sonrasında Cumhurbaşkanımız Türkiye‘ye oldukca büyük bir müjde verecek. Bu müjde çerçevesinde de yeni toplumsal konutlarımızı 81 il ve ilçelimizde yurttaşlarımıza kazandırmış olacağız. Burada gençlerimiz, emekli, şehit ve gazi yakınları ile emekli yurttaşlarımız olacak. Asgari ücretli yurttaşlarımız aldıkları maaş ile ev alabilecekler. Gençlerimiz okullarını bitirdiklerinde hayata atılacakları an gene bu toplumsal konut projesinden yararlanabilecekler. Bu kasmamda da müjdemiz var 13 Eylül‘de hem toplumsal konut, hem de alt yapılı arsa vereceğiz. Alt yapılı arsa ile yurttaşlarımız bizim alt yapısını ile bayındır planını hazırlamış olduğumuz bu arsalarda kendi evlerini yapabilecekler. Vatanımızda milyonlarca konutu müjdeleyen bir duruş var. Bu güne kadar 1 milyon 170 bin konut yapmış bir irade var. Bir yanda da milletin namına tek bir işe imza atmayanlar var. Devamlı bir bahanelerin arkasına sığınan karşıcılık var. Bu anlayış bugüne dek hiçbir yere gitmedi. Bir yanda bu anlayış varken her afette milletin yardımına koşan bir irade var” dedi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZI YENİ YÜZYILIN BAŞKANI YAPACAĞIZ’Altılı masayı eleştiren Bakan Kurum şöyleki dedi:  “Biz milletin problemlerine derman olurken, muhalefeti ve 6 masayı da görüyoruz. Aslen 6 tane birbirinin değişik ve söylemi içinde bir masayı görüyoruz.6 masada toplanıyorlar ve kulaktan kulağa konuşuyorlar. Baştaki söyleyen ‘Ahmet’ söylediğinde sonundaki ‘Mehmet’ olarak anlıyor. Bu sebeple kulaktan kulağa sesiz konuştukları için kendileri de ne konuştuklarını bilmiyorlar. Bu kapsamda da ne bir söylemleri var ne de adayları belli ve millete vaatleri belli. Her tafta toplanıyorlar ve kahvaltı yapıyorlar, öğleden sonrasında çay toplantıları sonrası bir kağıda yazıları doldurmak sureti ile bir bildiri yayınlıyorlar. Milletimiz yararına ve geleceği adına hiçbir vaatte bulunamıyorlar. Bulunmak şeklinde bir dertleri de yok. Burada davul birinin elinde ve tokmak ise başkasının elinde maalesef bu anlayışla çalışmaya çalışıyorlar. Devamlı bunlar bir tehdit dili ile konuşuyorlar. Vatandaşımızı ve milletimizi tehdit ediyorlar. Bunun yanında yüklenici firmaları, bürokratlarımızı tehdit ediyorlar. Onlar tehdit ede dursun biz aziz milletimizle Aksaray’da olduğu şeklinde karşı karşıya gönül gönüle, hizmetlerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. 2023 senesinde Hasan Dağı‘nın cesaretini tüm Türkiye’de göstereceğiz. Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanımızı yeni yüzyılın başkanı yapacağız. Bu hizmetleri aziz milletimize götüreceğiz.”

Konuşmaların arkasından Bakan Kurum, belediye başkanları istişare toplantısına katıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Bakan Kurum: Asgari ücretli yurttaşlarımız maaşlarıyla ev alabilecek – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.