BAKAN KURUM: ‘MİLLETİMİZ MIZRAĞIN ÇUVALA SIĞMADIĞINI GÖRÜYOR’ -TAMAMI FTP’DE

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Aksaray Toplu Açılış Töreni’ndeki konuşmasında, “‘Ayinesi iştir kişinin söze bakılmaz’. Evet, bir yerde yapıt üretenler, hizmet getirenler, mega projelere imza atanlar; öteki yerde toplumsal medya belediyeciliği yapanlar, milleti tehdit edenler, yapıt diye musluk açanlar var. Bir yanda Türkiye‘yi baştan aşağı bayındır, ihya ve inşa edenler; bir yanda Türkiye’nin tarihinde daima yıkımla yasakla yoksullukla anılanlar. Bir yanda 85 milyonu yasa boğan her afette milletinin yanında duranlar, kara günde milletiyle dertlenenler; İzmir‘e, Giresun‘a, Kastamonu‘ya, Elazığ‘a, Malatya‘ya yaraları sarmak, acıları dindirmek için koşanlar; öteki yanda millet namına tek bir hayırlı işin altında imzası olmayanlar, milletin derdi varken dinlence beldelerinde boy gösterenler. Bir yanda Türkiye’yi bölgesel güç, küresel erkek oyuncu, barışın mimarı kılanlar; diğer yanda Türkiye’yi sınırlarına mahkum edenler, suya sabuna dokunmayanlar, evveliyatına, geçmişine yüz çevirenler. Bir yanda hedefi 2023, 2053 ve 2071 olanlar; diğer yanda ‘Karabağ’da işimiz yok’, ‘Akdeniz‘de ne yapıyoruz’ diyenler. İnanın, milletimiz bu manzaraya baktığında kaynayan kazanın kapak tutmadığını, mızrağın artık çuvala sığmadığını fazlaca iyi görüyor” dedi.

‘CHP’NİN TEHDİT DİLİ, MASANIN 6 YANINI DA SARMIŞ’

6’lı masadaki siyasal partilerin söylemleri üstünden muhalefete yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, ‘Daha şimdiden büyükşehirlerdeki genel müdürlük pazarlıkları, ihale peşkeşleri bu tarz şeyleri birbirine düşürmeye başladı. Seçim zamanı yaklaştıkça hepsi, hiddet nöbeti geçirip, nefislerinin esiri olup, adaylığa göz kırpıyor. Ötekiler de onları çevirdikleri dolapları ifşa etmekle tehdit ediyor. Birisi ‘Yeni ittifak kurabiliriz’, ötekisi ‘HDP’ye bakanlık verebiliriz’, berikisi ‘Adaylığa hazırım’ diyor. Aksaraylı hemşehrilerim ne güzel söylemiş; ‘Ağaca çıkan keçinin dama çıkan oğlağı olur’. Açık ki CHP’nin tehdit dili, masanın 6 yanını da sarmış. Bunlar birbirlerine parmak sallayıp, tehdit ededursunlar; biz Cumhur İttifakı olarak 2023’te zafer kazanıp, milletimiz için Aksaray için Türkiye için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz’ diye konuştu. (DHA)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel BAKAN KURUM: ‘MİLLETİMİZ MIZRAĞIN ÇUVALA SIĞMADIĞINI GÖRÜYOR’ -TAMAMI FTP’DE – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.