Bakan Murat Kurum ‘Yüz Yüze Gönül Gönüle Aksaray’ programında konuştu Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yeni toplumsal konutları 81 ilde ve ilçede vatandaşlara kazandıracaklarını belirterek, “Gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, asgari ücretli yurttaşlarımız aldıkları maaşla ev alabilecekler.” dedi.

“Yüz Yüze Gönül Gönüle Aksaray” programı kapsamında bir otelde vatandaşlarla bir araya gelen Kurum, bu şeklinde programları fazlaca önemsediğini, şehrin tüm noktalarına ulaşacaklarını, işçisiyle, emeklisiyle, öğrencisiyle, turizmcisiyle ve tüm sektörlerin temsilcileriyle bir araya geldiklerini söylemiş oldu.

AK Parti olarak 20 senedir her şehirde vatandaşların gönlüne girmek suretiyle hizmetler yaptıklarını aktaran Kurum, şöyleki konuştu:

“İnşallah 4 gün sonrasında tüm Türkiye’ye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan büyük bir müjde verecek. Bu müjde çerçevesinde yeni toplumsal konutlarımızı 81 ilimizde ve ilçelerimizde yurttaşlarımıza kazandırıyor olacağız. Gençlerimiz, emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz, asgari ücretli yurttaşlarımız aldıkları maaşla ev alabilecekler. Gençlerimiz okullarını bitirdiklerinde, hayata atılacakları an gene bu toplumsal konut projesinden faydalanabilecekler. Hem toplumsal konut hem de altyapılı arsa vereceğiz inşallah. Yurttaşlarımız, altyapısını ve bayındır planını hazırlamış olduğumuz bu arsalarda kendi evlerini yapabilecekler.”

“Bunun örneğini dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz”

Kurum, Türkiye’de milyonlarca konutu vatandaşlarına müjdeleyen bir duruşun ve iktidarın bulunduğunu beyan etti.

Bu kapsamda da Türkiye’de bu güne kadar 1 milyon 170 bin konut meydana getiren bir iradenin bulunduğunu özetleyen Kurum, “Bu fazlaca mühim bir iradedir. Bunun örneğini dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. 20 yılda geleceksiniz vatandaşınıza, asgari ücret alana, alt gelir grubuna toplumsal konut üreteceksiniz.” dedi.

Kurum, bir yanda da milletin namına tek bir hayırlı işe imza atmayanların bulunduğunu bildirdi.

Devamlı bahanelerin arkasına sığınan bir muhalefetin bulunduğunu belirten Kurum, şunları kaydetti:

“Biz bakıyoruz ki bu anlayış hiçbir yere bugüne dek gitmedi. Tanrı’ın izniyle de bundan sonrasında gitmeyecektir. Bir taraf da bu anlayış varken öteki taraftan da her afette milletin yardımına koşan bir irade var. O irade bugün iyi mi Aksaray’da milletinin yanındaysa, o günde afet alanlarında vatandaşın ve milletimizin acılarına ortak olmak, acıları dindirmek için sahada bir eylem çalışmak için var. Bu çerçevede Elazığ ve Malatya’da fazlaca güzel işler yaptık. Gene güzel İzmir’imize 5 bin 500 konut kazandırdık. Şehre kıymet ve kimlik katacak bir projeyi tamamladık.”

“Milletimizin yararına, geleceği adına hiçbir vaatte bulunamıyorlar”

Kurum, hiçbir vakit milleti ve vatandaşı yalnız bırakmadıklarını, bu anlayışla çalışmaya da devam edeceklerini söylemiş oldu.

Altı karşıcılık partisinin ara ara toplantı yaptığını, bu toplantılarda kulaktan kulağa konuştuklarını aktaran Kurum, şöyleki devam etti:

“Baştaki söyleyen ‘Ahmet’ söylediğinde sonundaki ‘Mehmet’ olarak anlıyor. Kulaktan kulağa sessiz konuştukları için kendileri de ne konuştuklarını bilmiyorlar. Bu kapsamda da ne bir söylemleri var, ne adayları belli, ne millete vaatleri belli. Maalesef bu anlayışla 6’lı masa, her hafta toplanıyorlar, kahvaltı yapıyorlar, öğleden sonrasında çay toplantıları yapıyorlar, bu toplantılar sonrasında da bir A4 kağıdına yazıları doldurmak suretiyle bildiri yayınlıyorlar. Milletimizin yararına, geleceği adına hiçbir vaatte bulunamıyorlar.

Aslına bakarsak bulunmak şeklinde aslen bir dertleri de yok. Burada davul birinin elinde, tokmak başka birinin elinde maalesef. Bu anlayışla çalışmaya çalışıyorlar. Devamlı bir tehdit diliyle konuşuyorlar. Vatandaşı, milletimizi, yüklenicileri ve bürokratları tehdit ediyorlar. Onlar tehdit ededursunlar biz aziz milletimizle karşı karşıya gönül gönüle hizmetlerimizi halletmeye devam edeceğiz. İnşallah 2023’de de Cumhur İttifakımızı üstün dereceli bir oyla desteklemek suretiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeni yüzyılın, inşallah, başkanı yapacağız.”

Konuşmaların arkasından Bakan Kurum ve beraberindekiler Belediye Başkanları İstişare Toplantısı’na katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.