Başkan Altınsoy: “Baş tacı kadınlarımızı daha ileriye taşıyacağız“

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Bayanı yaşamın her alanında hak etmiş olduğu konuma çıkartacak tedbirleri aldık, imkanları sağladık. Bundan sonrasında da, 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, başımızın tacı olan hanımlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bildiri yayımlayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Emekleri, şefkatli yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, daha yaşanabilir hale getiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın, Dünya Bayanlar Günü’nü kutlama ediyorum. Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, hanımı ve erkeği madalyonun iki yüzü benzer biçimde telakki eden bir medeniyetin mensupları olan biz, göreve geldiğimiz günden bu yana aile hayatında, iş dünyasında, eğitimde, sağlıkta ve öteki tüm alanlarda hanımefendilerin statüsünü hak ve hakkaniyet eksenli bir anlayışla yükseltmek için oldukca mühim emekler yaptık. Bayanı yaşamın her alanında hak etmiş olduğu konuma çıkartacak tedbirleri aldık, imkanları sağladık. Bundan sonrasında da 2023 hedeflerimize kararlılıkla yürürken, başımızın tacı olan hanımlarımızı her alanda daha ileriye taşımakta kararlıyız” dedi.

“Kadının ve adamın her şeyden ilkin insan oldukları gerçeğini unutarak onlara bir ırkçılık türü olan cinsiyetçilik gözlüğü ile bakanların bakış açısını değiştirmeye çalışmaktan hiçbir süre vazgeçmeyeceğiz” diye konuşmalarını sürdüren Başkan Altınsoy, “Hanıma saygı, değerlerimizin, gelenek-göreneklerimizin, tarihimizin, toplumsal hayatımızın temel dinamiğidir. Başta politika, ekonomi ve eğitim olmak suretiyle cemiyet hayatında hanımı dışlayan bir anlayış benimsenmesi, kuşkusuz yalnız bayanlar için değil, tüm cemiyet için büyük eksikliktir. Hanıma yönelik sertlik ve baskı yalnız ülkemizin değil, tüm dünya kadınlarının sorunudur. Uğramış olduğu haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadının yanında yer almak, insan olan her insanın görevidir. Söz mevzusu anlayışın ve kadınlarımızın cinsiyetleri sebebiyle istismara uğramasının daima karşısında olacağımızı ve onların hak arayışlarında en büyük desteği vereceğimizi bir kez daha belirtmek isterim. Ülkemize hizmetleriyle kıymet katan, tüm hanımlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, yürekli ve özgüveni yüksek hanımlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en mühim güvencemizdir. Bu düşüncelerle, sertlik kurbanı olan, görevleri başlangıcında katledilen ve 15 Temmuz darbe girişimi esnasında yitirdiklerimiz başta olmak suretiyle ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm hanımlarımızı şükranla yad ediyor; her birine Tanrı’tan rahmet arzuluyorum. Canlarından oldukca sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyor, hanımıyla erkeğiyle tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum” diye konuştu. – AKSARAY

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.