Başkan Altınsoy, Sultanhanı Devlet Hastanesi inşaatını inceledi

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, açılışa hazırlanan Sultanhanı İlçe Devlet Hastanesi, Cemiyet Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu olarak hizmet verecek olan sıhhat tesisinde araştırmalarda bulunmuş oldu.

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ve teşkilat üyeleri ile Aksaray’ın Sultanhanı ilçesinde geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve inşaatı tamamlanan Devlet Hastanesinde araştırmalarda bulunmuş oldu. Sıhhat Bakanlığı Sıhhat Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafınca ikmal ihalesi yapılıp geçici kabul aşamasına gelen hastanenin gelecek günlerde hizmete açılması planlanıyor. Sıhhat tesisini gezerek yetkililerden informasyon alan İl Başkanı Altınsoy, “Sultanhanı’mızın en büyük gereksinimlerinden kabul edilen ilçe devlet hastanesi için bakanımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda projenin olurunu aldık. Fazlaca şükür bugün 10 Yataklı Entegre İlçe Hastanesi, Cemiyet Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu ile aynı çatı altında hizmet verecek olan 3 kattan oluşan yeni hastanemiz bitme aşamasına geldi. Sıhhat tesisimizde acil servis, poliklinik hizmetleri, röntgen, laboratuvar, diş polikliniği, aile hekimliği birimleri, ambulans hizmetleri, tüm birinci basamak koruyucu sıhhat hizmetleri verilecektir. Aksaraylı hemşerilerimize her alanda olduğu benzer biçimde sıhhat alanında da en iyi şartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu süreçteki ilgi ve destekleri için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sıhhat Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize ve alın teri döken her insana şükranlarımı sunuyorum” dedi. – AKSARAY

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Başkan Altınsoy, Sultanhanı Devlet Hastanesi inşaatını inceledi – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.