Başkan Aşgın, CEMR toplantısı için İtalya’da

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyinin(CEMR) İtalya‘nın Bologna kentinde düzenlemiş olduğu siyasal komite toplantısına katılmak suretiyle İtalya’ya gitti.

Türkiye Belediyeler Birliği heyetiyle birlikte Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyinin(CEMR) siyasal komite toplantısına katılan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’u ve ülkemizi temsilen bu toplantıya katılan 8 belediye başkanından biri oldu. Toplantının ilk gününde UCLG Kongresi ve UCLG yasal organlarının ve tüzüğünün yenilenmesi, dış kaynaklı projeler ve genel emek harcamalar, internasyonal emek harcamalar, hukuki işler ve iç işleyiş, yönetimsel ve mali işler, tematik emek harcamalar mevzuları ele alındı. Bugün de gün boyu devam edecek görüşmelerin sonucunda toplantı sona erecek.

‘İtalya’da Çorum havası’

Belediye Başkanı Aşgın, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Aksaray Belediye Başkanı Dr. Enver Dinçer ile beraber akşam saatlerinde toplantı için bulunmuş olduğu İtalya’nın Bologna Kentinden Modana kentine geçti. Yurtdışında Çorumluların en yoğun yaşamış olduğu şehirlerden önde gelen İtalya’nın Modena kentinde DİTİB Modena Yüce Cami‘nde Çorumlularla buluştu.

Gurbetçi Çorumlular’ın büyük bir sevinçle karşıladığı Başkan Aşgın ve beraberindeki kurul memleketten götürdükleri merhaba ve muhabbeti oradaki Çorumlular’a iletti. Gurbetçi Çorumlular ziyaretten duyduğu mutluluğu, “Gelmekle ne iyi ettiniz. Sizin benzer biçimde güzel başkanlarımızı burada ağırlamaktan mutluluk duyduk, bu sayede memleket özlemimiz birazcık olsun dinmiş oldu” sözleriyle ifade ettiler. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden çay eşliğinde söyleşi İtalya’nın Modena Kentinde adeta Çorum havası oluşmasına sebep oldu.

‘Sanki Çorum’dayız’

Modena’da gurbetçi Çorumlularla, ağırlıkla Çorum ve memleket üstüne meydana getirilen sohbetlerin peşinden Başkan Aşgın, Tokat ve Aksaray belediye başkanlarıyla beraber siyasal komite toplantısının devam edeceği Bologna’ya geçti. Çorumlunun gönlündeki ısı, muhabbet ve aşkın gittikleri her yeri ısıtmaya yettiğini ifade eden Başkan Aşgın, “Onca mesafeye, başka ülkeye ve başka şehre karşın Çorumlularla bir araya geldiğimizde sanki Çorum’da hemşehrilerimizle bir araya gelmişçesine muhabbet hissettim. Bu Çorumlunun gönlündeki muhabbetten kaynaklanıyor. Nereye giderse gitsin muhakkak sevgi, muhabbet ve aşkı oraya götürüyor” dedi. – ÇORUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Aşgın, CEMR toplantısı için İtalya’da – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.