Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan’dan ’ek gösterge’ açıklaması

Yazıhane Işyar-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 3600 ek gösterge sisteminin tekrardan ele alınmasını istedi.

Yazıhane Işyar-Sen Bölge Toplantısı Nevşehir‘de yapılmış oldu. Toplantıya, Yazıhane Işyar-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Aksaray, Niğde, Kayseri, Sivas, Çorum ve Karaman Yazıhane Işyar-Sen şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“Destek hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmeli”

Görüşmede konuşan Yazıhane Işyar-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, kamuda ek gösterge sisteminin tekrardan ele alınmasını talep ederek, “Ne olursa olsun ek hizmetleri sınıfına bir ek gösterge tanımlanmalı. Bu anlamda işe buradan başlanmalı. Destek hizmetler sınıfına da ek gösterge verilerek gene kamuda dört senelik üniversite mezunu olan ve birinci dereceye gelmiş tüm işyar arkadaşlarımıza 3600 ek gösterge verilmeli. 3600 ek göstergesi olan kamu görevlilerine de kademeli olarak ek göstergeleri artırılmalı” diye konuştu.

Sistemin topyekün ele alınarak unvanlar içinde, makamlar gözetilerek tekrardan düzenlenmesini istediklerini özetleyen Yazgan, “Yeni bir skala sistemi ortaya konmalı. Vakaya bu şekilde bakılmalı. Bölge toplantılarıyla Türkiye‘de on bölgede, bu hem sözleşmelilere kadro hem de ek gösterge sistemi ile ilgili istişarelerde bulunuyoruz. Gelecek günlerde de bildiğiniz gibi 16 Mart tarihinde Emek verme Bakanlığıyla bir görüşme gerçekleşecek. Daha doğrusu 3600 ek gösterge ile ilgili bir toplantı yapılacak. Bu toplantıya ön hazırlık olarak Ankara‘da tüm şube başkanlarımızı tüm Türkiye’deki teşkilatımızı topluyoruz ve yazıhane hizmet kolundaki ek gösterge sistemi ile ilgili bir istişare yapacağız. Burada yazıhane hizmet kolunda yer edinen 52 tane kurum var. Bunlardan sekiz tanesi bakanlık. Bunların büyük bir kısmı da genel yönetimsel hizmetler sınıfında olan arkadaşlarımız” şeklinde konuştu.

Başkan Yazgan, düzenleme içinde genel hizmetler sınıfına hususi bir ayraç açılmasını talep ettiklerini de ekledi. – NEVŞEHİR

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan'dan 'ek gösterge' açıklaması

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan'dan 'ek gösterge' açıklaması

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan'dan 'ek gösterge' açıklaması

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.