CHP Grup Başkanvekili Özel, Aksaray’da parti binası açılışında konuştu Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Biz, Türkiye‘deki yokluk, yoksulluk ve güçlük çekenlerle beraber durmazsak hiçbirimizin karnı doymaz ve evlatlarımızın geleceği olmaz. O yüzden gün ayrılık günü değildir.” dedi.

Hususi, partisinin Taşpınar beldesindeki binasının açılışında yapmış olduğu konuşmada, CHP olarak fazlaca uzun senelerdir iktidardan uzak olduklarını söylemiş oldu.

Vatan, millet, bayrak ve Mustafa Kemal Atatürk sevgisiyle vatandaşların içinde olduklarını özetleyen Hususi, şöyleki konuştu:

“Önümüzdeki seçimlerde Çanakkale, Kurtuluş Savaşı, ülkeyi kurduğumuz ve hızla eksiklerini kapattığımız benzer biçimde hep beraber olmak durumundayız. Biz, Türkiye’deki yokluk, yoksulluk ve güçlük çekenlerle beraber durmazsak hiçbirimizin karnı doymaz ve evlatlarımızın geleceği olmaz. O yüzden gün ayrılık günü değildir. Mazotun 3-4 ay içinde 3 katına çıkmış olduğu, elektrik faturalarının el yaktığı bir yerde artık katı particilik olmaz. AK Parti bu ülkede yapacağını yapmış ve devletin gemisini karaya oturtmuştur. Bundan sonrasında bu hatada ısrar, derin yoksulluğun sürmesine, işsizliğin artmasına ve enflasyonun yükselmeye devam etmesine sebep olacaktır.”

“Tüm CHP’liler cumhurbaşkanı adayıdır”

Hususi, Türkiye’de bu yokluğa ve yoksulluğa “yeter” demenin zamanının geldiğini açıkladı.

Bundan sonraki süreçte de hep birlikte yüzlerinin gülme zamanının geldiğini belirten Hususi, şunları kaydetti:

“CHP’lilerin omuz omuza girmesi var ise küçücük hataların örtülmesi gerekiyor. Bundan sonrasında her günün önümüzdeki seçim için çalışılan bigün olarak görülmesi gerekiyor. Her insanın kendisini cumhurbaşkanı talibi benzer biçimde görmesi gerekiyor.”

Hususi, partililere seslenerek, “Annelerimizin, ablalarımızın ve kardeşlerimizin geçmişte AK Parti’ye ve MHP‘ye oy vermiş komşularından komşuluk hakkı için oylarını istemesi gerekiyor. ‘Cumhurbaşkanı talibi kim olacak?’ diye soranlara şunu söylüyoruz, ‘Merak etmeyin hepinizi memnun edecek bir cumhurbaşkanı adayımız olacak.’ O güne kadar hepimizin cumhurbaşkanı talibi sizlersiniz. Tüm CHP’liler cumhurbaşkanı adayıdır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın peşinden Hususi ve beraberindekiler, Taşpınar beldesindeki teşkilat binasının açılışını yapmış oldu.

CHP Grup Başkanvekili Özel, Aksaray'da parti binası açılışında konuştu Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Özel, Aksaray'da parti binası açılışında konuştu Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Özel, Aksaray'da parti binası açılışında konuştu Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Özel, Aksaray'da parti binası açılışında konuştu Açıklaması

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.