Dans ve müzik tutkunu temizlik işçisi görevini severek yapıyor

Aksaray Belediyesi temizlik işçilerinden Hamit Karakaya, işini yaparken müzik ve dansa olan tutkusunu da içine katıyor.

Şehir merkezinde dans ederek çalmış olduğu sırada çekilen görüntüleri, toplumsal medyada yoğun ilgi gören Karakaya, AA muhabirine, işini keyifli hale getirmeye çalıştığını söylemiş oldu.

Stresten uzak kalmak için dans ettiğini ve müziğin hayatında mühim bir yer tuttuğunu belirten Karakaya, iş arkadaşlarına da müzikle emek harcama tavsiyesinde bulunarak, şu şekilde devam etti:

“Müzik, coşku ve sevinç veriyor. Sinir, stres kalmıyor. Ek olarak işimi hızlandırıyor. Kimseyi kırmadan, incitmeden işimi tertemiz yaparım. Ekmeğimi, helal lokmamı evime götürürüm. Kimseden yakınma gelmeyecek şekilde müziğimi dinler, hem oynarım hem de çalışırım. İş dostlarım da heyecanlanıyor. Beni gören mutlu oluyor, balkonlarda çocuklar el sallıyor. Mahallelerde, ‘oynayan adam geldi’ diyorlar.”

Stresten uzak durmak için yaşamı keyifli hale getirmenin önemine dikkati çeken Karakaya, “Neşeni bulmak istiyorsan işine müzikle devam edeceksin. Açacaksın oyun havanı, süpüreceksin sokağını. Müzik beni dış dünyaya kapatıyor ve kimseyi duymuyorum. Tertemiz işimi yapıyorum. Akşam olduğu süre güle oynaya evime gidiyorum.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dans ve müzik tutkunu temizlik işçisi görevini sevmiş olarak yapıyor – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.