Dekan Prof. Dr. Korkmaz’ın cenazesi Aksaray’da defnedildi

Ordu‘da akademisyenler ve ailelerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu yaşamını kaybeden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz’ın cenazesi, memleketi Aksaray‘da toprağa verildi.

Korkmaz’ın cenazesi, Ordu Gölköy Devlet Hastanesi morgundan alınarak kara yolu ile Aksaray Somuncu Baba Cami ve Külliyesi’ne getirildi.

İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse‘nin ikindi vakti kıldırdığı cenaze namazının arkasından Korkmaz’ın naaşı, Ervah Mezarlığı’na defnedildi.

Törene, Korkmaz’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, öğrenciler ve oldukça sayıda emek harcama arkadaşı katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dekan Prof. Dr. Korkmaz’ın cenazesi Aksaray’da defnedildi – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.