DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: ‘Vatana İhanetin Ne Olduğunu Atatürk Havalimanı’na Yapıldığı Zaman Görmekteyiz’

KEMAL ONUR ATALAY

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Aksaray‘a geldi. DP Genel Başkanı Uysal, “Vatana ihanetin ne işe yaradığını Atatürk Havalimanı‘na yapıldığı süre görebiliyoruz. Bu iktidarın ‘Devleti ele geçireceğiz’ diyerek FETÖ ile 15 Temmuz’da bu ülkeyi nasıl felakete götürdüklerinin ihanetini görmekteyiz. Cumhuriyetin tüm değerlerini yerle bir ettikleri yetmezmiş şeklinde pandemide sahra hastaneleri kuracağız diye Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nın milyar dolarlık pistlerini yıkmak için, tahrip etmek için iyi mi bir yıkımı gerçekleştirdiklerini görmekteyiz. Yaptıklarının amaçlarını bilmekteyiz” dedi. Enginyurt da, Aksaray’dan çıkan AKP oyları için, “AK Partililerin tabiriyle verdiniz de verdiniz. Ne aldınız. Veren el, alan elden daha hayırlı dediler siz verdiniz fakat hiçbir hayrını görmediniz” diye konuştu.

DP İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu program için bugün Aksaray’a gelen DP Genel Başkanı, Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal Türkiye‘nin dört nala felakete gittiğini belirterek, “Ülkenin yaşamış olduğu dizgesel çöküş, ekonomiden hukuka, demokrasiden eğitime her sahada renk veriyor” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı eleştiren Uysal, “Kendisini ekonomist olarak değerlendiren, Çin modeli ve değişik modelleri 84 milyonun üstünde deneyen yapı, şu an milleti ekmeğe muhtaç etti. Milyonlarca insanoğlunun sofrasındaki ekmeğin çalışılmış olduğu, milyonlarca insanoğlunun işi olmayan kalmış olduğu bu dizgesel ekonomik çöküşün bedelini yurttaş ödüyor” diye konuştu.

“20 YILDA YAPAMADIĞINIZ NEYİ YAPACAKSINIZ?”

Bugüne dek oldukca övdükleri Cumhurbaşkanlığı sisteminin batkı ettiğini özetleyen Gültekin Uysal şunları söylemiş oldu:

“Sınırsız yetkileri ile sınırı olan yaptıkları işler yüzünden yüzde 11,4 işsizlik var. Bir yanda kendi topraklarında doğan vatandaşlarına geleceğe dair hayaller kurduramayan, kendi memleketinin doktorlarına ‘giderlerse gitsinler’ deyip öteki Suriyeli sığınmacıları göndermeyeceğim diyorlar. Bu anlayışla Türkiye’nin yol alma imkanı yoktur. 20 senedir Türk milleti Sayın Erdoğan ve partisine hiçbir mazeret bırakmayacak şekilde yetki vermiş. Yetki yetmemiş, mutlak güç istemiş. Bu millet onu da vermiş. Bugün geldiğimiz noktada iki buçuk trilyon dolarlık bütçeyi kullanmış. Dört tane, 5 senelik uygulanacak kalkınma planı zamanını kullanmış, fakat hala kabahat hep bir başkalarında ve hala mazeret peşindeler. 5 yıl daha sayın Erdoğan’a millet yetki verse, 20 yılda yapamadığınız neyi yapacaksınız?

“TÜRK MİLLETİ KENDİ KADERİNİ ORTAYA KOYUP BU HARAMİLERİN ELİNDEN ÜLKEYİ KURTARACAKTIR”

Türkiye bugün demokraside küme düşmüş, 2023’te hedef koydukları 2 trilyon dolarlık hedefe şimdi 2053 ve 2071 taşıyacaklarını iddia ediyorlar. Hadi 300 senelik ömrünüz olsa anlayacağız da… İnsan ömrü ortada. Bugün söylenecek sözünüz kalmamıştır. Demokraside tam burada devreye girer. Sözü olanlar, icrası olanlar bu iktidarı gönderecek. Bir parti organizasyonundan çıkmış, organize bir kabahat örgütü olarak bu ülkenin kaynaklarını yağmalayan bu partinin Türkiye’ye verecek hiçbir şey yoktur. Önümüzde Türk demokrasisinin kim bilir en büyük imtihanı ile karşı karşıyayız. Bu açıdan 2023’te yapılacak genel seçimlerde Tanrı’ın izniyle Türk Milleti kendi kaderini ortaya koyup bu haramilerin elinden ülkeyi kurtaracaktır.”

“ÜLKENİN KAYNAKLARINI YOK EDENLERDEN HESAP SORULACAKTIR”

Internasyonal Yolsuzluklarla Savaşım Örgütü’nün Türkiye’de yapmış olduğu bir araştırmanın kamuoyuna yansıdığını söyleyen DP Genel Başkanı Uysal ülkede vatandaşların yüzde 74’ünün yolsuzlukların arttığı yönünde görüş bildirdiğini belirterek şunları söylemiş oldu:

“Bu ülkeyi yanlış batağına saplayanlardan, dizgesel olarak bu ülkenin tüm kaynaklarını yok edenlerden hesap sorulacaktır. Bu ülkenin Ulusal Güvenlik Kurulu’nu toplayanlar bilmelidir ki bu ülkedeki yolsuzlukların artması, terör örgütleri kadar ulusal güvenlik meselesidir. Biz diyoruz ki Ulusal Güvenlik Kurulu eğer bir değerlendirme yapacaksa, bu yolsuzluklarla ilgili bir emek harcama yapmalıdır. Son 20 yılda ziraatçi, esnaf ve dar gelirli vatandaşımız varlıklarını kaybederken, diğer yanda iktidar ezebildiğince ezdi. Gelinen noktada çiftçimizin sayısı 500 binin altına düşmüştür. İktidara sormamız gerekir, bugün Türkiye, niçin dünyada en oldukca buğday, ayçiçeği, pamuk ithalatı meydana getiren ülkesidir? Bu probleminin yanıtını almak zorundayız.”

“FABRİKALARI SATANLAR GÜBRE NEDEN ARTTI DİYOR”

Gültekin Uysal, AKP’nin 2002 yılından itibaren küresel ekonomik güçlerden rol çaldığını ifade ederek, “Bir yanda Büyük Ortadoğu Projesi, öteki taraftan 80 senelik Cumhuriyetin ziraat altyapısı başta olmak suretiyle kurduğu birçok değerleri tasfiye etmek suretiyle rol aldılar ve onun gereğini yaptılar. Gübre fabrikaları başta olmak suretiyle birçok fabrikaları özelleştirenler, bugün gübre tutarları niçin yüzde 500 arttı diyorlar. Devamlı çiftçisinin, esnafının, sanayisinin yanında olan Demokrat Partisi eski anlayışıyla yenilikçi kimliği ile çiftçisinin ve üretenlerin daima yanında olacak. Esnafımızı ve çiftçilerimizi ağır vergiler altında ezdirmeyeceğiz” dedi.

“HÜKÜMET FETÖ İLE ÜLKEYİ FELAKETE GÖTÜRDÜ”

Gültekin Uysal konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sürdürülebilir bir ziraat için devlet gerekirse müdahale edip, çiftçinin satamadığı ürünleri kendisi alacak. Tekrardan, bu ülkeyi üretmeden tüketen, kazanmadan harcayan bir durumdan çıkartıp, üreten bir Türkiye haline getireceğiz. Bir ülkenin gelişmiş insan gücünün, kendi topraklarında gelecek imgesel kuramamasından daha büyük yıkım olması imkansız. Vatana ihanetin ne işe yaradığını Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’na yapıldığı süre görebiliyoruz. Bu iktidarın ‘Devleti ele geçireceğiz’ diyerek FETÖ ile 15 Temmuz’da bu ülkeyi iyi mi felakete götürdüklerinin ihanetini görmekteyiz. Cumhuriyetin tüm değerlerini yerle bir ettikleri yetmezmiş şeklinde pandemide ‘sahra hastaneleri kuracağız’ diye Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nı milyar dolarlık pistlerini yıkmak için tahrip etmek için iyi mi bir yıkımı gerçekleştirdiklerini görmekteyiz. Yaptıklarının amaçlarını bilmekteyiz. Majestelerinin mülkiyetine geçmiş yeni İstanbul Havalimanı kar etsin diye yapılmış oldu.

“MİLLETİMİZLE BİRLİKTE, BU KRAVATLI SOYGUNCULARDAN HESAP SORACAĞIZ”

Buradan ifade ediyorum ki her ne yapmış olursanız yapın önünde sonunda bu yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz. Biz Türkiye’de bir devri sabık yaratacağız. Demokratik kurallar çerçevesinde milletimizle beraber, bu kravatlı soygunculardan hesap soracağız. Bunlardan hesap sormayıp da madalya mı takacağız? Açık yüreklilikle söylüyoruz. Adınızın Ak olması yetmez. Alnımız ak olacak. Buradan açıkça sormaktayız. Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi’nin tüzüğünde fenalık mü yazmaktadır? Bu kadar zulmü bu coğrafyanın insanları hak etmiyor. Önümüzdeki süreçte ülkemizi bu çöküntünün içinden çıkartarak tekrardan işleyen bir demokrasiyi, tekrardan hukuk düzenini birilerinin lütfettiği kadar hakka, lütfettiği kadar hukuka rıza vermeyeceğimiz, sorgusuzca yaşayabileceğimiz, hürriyetimizi sonuna kadar yaşayacağımız bir Türkiye hayalini gerçekleştireceğiz.

“İŞİNİZE GELDİ Mİ HDP İLE ÇÖZÜM SÜRECİNİ YÜRÜTECEKSİNİZ, İŞİNİZE GELMEDİĞİ ZAMAN MUHALEFETİ SUÇLAYACAKSINIZ”

İşinize geldi mi HDP ile çözüm sürecini yürüteceksiniz, işinize gelmediği süre muhalefeti suçlayacaksınız. Sizleri oldukca iyi biliyoruz. Sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Menderes’in, rahmetli Özal’ın yaptıklarını gördükçe hayıflanmaktasınız. Sizler kendi basiretsizliğinizi görmektesiniz. Onun için bu ülkenin tüm varlıklarını sattınız. O da yetmedi Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nın yıkmak teşebbüsündesiniz. Türkiye namuslu insanların idaresinde olsun, bugünkü bütçesinin üçte ikisi ile yönetim edilir. Namussuzlarla kazanacağımıza, namuslu insanların mücadelesinde sonuna kadar var oluruz. Biz kendimiz için bir kariyer, ahbap çavuş ilişkisinde değiliz. 7’den 70’e her insanın refah ve rahatlık içinde yaşayabileceği bir Türkiye imgesel ile bugün buradayız. Şafak yakındır. Bu millet kendisine bu kadar zulmedenlerden sandıkta hesap soracaktır.”

ENGİNYURT: “OY VERDİNİZ, NE ALDINIZ?”

Görüşmede konuşan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise “Demokratlar olarak 76 yıl süresince ülkeyi yönetmiş, çiftçinin babası, esnafın babası, ‘benim köylüm’ diyen rahmetli Demirel’in bıraktığı mirası tekrardan iktidar yapabilmek Türkiye’yi genel başkanımızla karış karış geziyoruz” dedi. Aksaray’ın AKP’ye en yüksek oyu veren il bulunduğunu, “sadece hayrını göremediklerini” belirten Enginyurt şunları söylemiş oldu:

“AK Partililerin tabiriyle verdiniz de verdiniz, verdiniz de verdiniz. Ne aldınız. Veren el, alan elden daha hayırlı dediler siz verdiniz fakat hiçbir hayrını görmediniz. Gübrenin tonu 15 bin lira. İlaç bin liradan aşağı değil, mazot 23 lira, yemin yanına yanaşılmıyor. Elektrik yüzde 100 arttı. Doğalgaz faturaları ödenemiyor. Aksaray ziraatçi memleketi, Aksaray ziraat memleketi ve ziraat cenneti de dahil olmak suretiyle ziraatçi Türkiye’de kan ağlıyor. Cumhuriyet tarihinde ziraatçi sayısı 500 yüz binin altına düşmüştür. Çiftçisine 2,5 lira verip batkı ettiren bu hükümet Rus’a, Amerikalıya, Kanadalıya para kazandırıyor ve çiftçimiz her geçen batıyor. Süt hayvancılığı artık yapılamaz hale geldi ve süt hayvanları kesime gidiyor. Hamdolsun Tanrı’a sabretmeyi tavsiye eden bir iktidar var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan Saray‘da yediği önünde yemediği arkasında olan bir sofrada manda yoğurdu, kestane balı yiyerek diyor ki, ‘şükredin’ diyor. Biz sabredelim de cenab-ı Tanrı sizlere şükrü helal kılmadı.”

Mahalli ve ulusal basın ile bir araya gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Enginyurt, Aksaray esnafını da ziyaret etti.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Vatana İhanetin Ne Olduğunu Atatürk Havalimanı'na Yapıldığı Zaman Görmekteyiz

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Vatana İhanetin Ne Olduğunu Atatürk Havalimanı'na Yapıldığı Zaman Görmekteyiz

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Vatana İhanetin Ne Olduğunu Atatürk Havalimanı'na Yapıldığı Zaman Görmekteyiz

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Vatana İhanetin Ne Olduğunu Atatürk Havalimanı'na Yapıldığı Zaman Görmekteyiz

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.