Emekliler, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nde taleplerini dile getirdi

Işyar-Sen bünyesinde etkinlik gösteren Emekli Işyar-Sen üyeleri, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nde taleplerini dile getirmek suretiyle toplandı.

Aksaray Metro çıkışında bir araya gelen gruptakiler, “Emeklinin sendika üyeliği anayasal haktır”, “Emeğe vefa, emekliye sendika” ve “Alın terine saygı, emekliye sendika hakkı” yazılı pankartlar taşıdı.

Grup adına izahat meydana getiren Emekli Işyar-Sen Genel Başkanı Ali Küçükkösen, emeklinin, emek verme gücü sonlanmış olan, kamu maliyesine yük olmuş değil, verdiği emek ve hizmetten dolayı hürmeti hak etmiş şahıs bulunduğunu söylemiş oldu.

Küçükkösen, Türkiye‘nin kalkınması, milletin refahı için emek vermiş 13,6 milyondan fazla emeklinin, sorunlarının çözülmesini, yaşam standartlarının iyileştirilmesini beklediğini altını çizdi.

Türkiye’nin, emeklilerine daha yüksek mali ve toplumsal imkanlar sağlayacak güce haiz bulunduğunu dile getiren Küçükkösen, şunları kaydetti:

“Emeklilerin sendikal örgütlenme özgürlüğünün engellenmesi, hak mücadelesi açısından büyük eksikliktir. Emeklilerin mali ve toplumsal haklarının iyileştirilmesi şüphesiz savaşım ve örgütlenme gerektirmektedir. Emekli Işyar-Sen, kamu görevlisi emeklileri başta olmak suretiyle tüm emeklilerin hak arama adresidir. Emeklilerin mali ve toplumsal haklarının iyileştirilmesi ve örgütlenme hakkı için mücadeleye, her platformda haklarımızı savunmaya devam ediyoruz. Tüm emeklilerimizi, Emekli Işyar-Sen çatısı altında toplanmaya, bu onurlu mücadeleye güç ve omuz vermeye çağrı ediyoruz.”

Küçükkösen, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nü kutlayarak, “Emeklilerimiz için daha sıhhatli, rahat, müreffeh bir yaşam için savaşım etme kararlılığımızı vurguluyor, tüm emeklilerimize sıhhatli ve rahat bir yaşam diliyoruz.” dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Emekliler, 30 Haziran Dünya Emekliler Günü’nde taleplerini dile getirdi – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.