Erkek arkadaşı bıçaklayarak öldürmüştü Asya, doğum gününde toprağa verildi

Edinilen bilgilere nazaran, Oktay Saygı, kendisinden ayrılmak isteyen Asya Pınar Üzümcü’nün evine gitti. Burada taraflar içinde çıkan münakaşa, kavgaya dönüştü. Oktay Saygı, mutfaktan almış olduğu bıçakla Üzümcü’yü onlarca kere bıçakladı. Saygı, kendisine engel olmak isteyen, Üzümcü’nün babasından boşandığı için yanında kalmış olduğu anası İfakat Evci’yi de karnından yaraladı. Komşularının ihbarıyla adrese polis ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Sıhhat ekibinin kontrolünde, Asya Pınar Üzümcü’nün yaşamını kaybetmiş olduğu belirlendi. Durumu ağır olan İfakat Evci, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp tedaviye alındı. Oktay Saygı ise Sakarya‘da yakalandı. Katliam şüphelisi Saygı, emniyetteki işlemlerinin peşinden çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CENAZESİ MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Bursa Adli Tıp Kurumu‘nda otopsi işlemleri tamamlanan Asya Pınar Üzümcü’nün cenazesi yakınları tarafınca teslim alınarak Aksaray‘ın Ortaköy ilçesine getirildi. Üzümcü için Merkez Camisi’nde öğle namazının peşinden cenaze namazı kılındı.

“İÇİM YANIYOR KONUŞACAK DURUMDA DEĞİLİM”

Cenazede Üzümcü’nün tabutu başlangıcında ağlayan babası Zafer Ücümcü, “İçim yanıyor, konuşacak durumda değilim. Zanlı kesinlikle nişanlısı değildi, o şekilde bir durum yok ve kızım da kabul etmeyince bu şekilde bir vaka oldu. Bugün doğum günüydü ve 24 yaşına basmıştı. Ciğerim yanıyor ve tek istediğimiz adaletin yerini bulması. Basın mensupları olarak bunun peşini bırakmayın. Ben kızımın teline kimseyi dokundurmazdım, canına kıydılar. Eşim de Bursa’da yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor” diye konuştu. Namazın peşinden Asya Pınar Üzümcü, Kanıdere Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.