Etkili sağanak Şereflikoçhisar-Aksaray kara yolunda ulaşımı aksattı

Ankara‘nın Şereflikoçhisar ilçesinde sağanağın etkisiyle araziden taşınan balçık ve taşlar, E-90 Karayolu’nda ulaşımın aksamasına niçin oldu.

İlçede etkili olan sağanağın peşinden yağmur sularının taşımış olduğu balçık ve taşlar, Karandere Mahallesi yakınında Şereflikoçhisar- Aksaray kara yolunu ulaşıma kapattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Şereflikoçhisar Belediyesi ve Karayolları Şefliği ekipleri, iş makinalarıyla yoldaki çamuru ve taşları temizledi.

Trafiğin bir süre aksadığı yolda ulaşım tekrardan sağlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şereflikoçhisar sorumlusu Mustafa Koçak, AA muhabirine, “Ekiplerimizle saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sadıklı, Aliuşağı, Karandere ve Çalören mahalleleri de selden etkilendi. 4 kepçe, 2 yerkazar, 2 paletli vasıta ve 50 personelimizle buralarda emek harcama yapıyoruz.” dedi.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik de “Meteoroloji tarafınca meydana getirilen ikazları dikkate alarak ekiplerimizi 24 saat esasına gore teyakkuz halinde görevlendirdik. Yağışların peşinden ciddi olumsuzlukların yaşandığı bölgelerde vasıta ve personelimizle çalışıyoruz. Hemşehrilerimizin başta can güvenliği olmak suretiyle negatif durumlara karşı gece gündüz çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Etkili sağanak Şereflikoçhisar-Aksaray kara yolunda ulaşımı aksattı – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.