Evin balkonunda unutulan bilgisayar kasası güvercinlere yuva oldu

Aksaray‘da, bir evin balkonunda unutulan bilgisayar kasasına güvercinler yuva yapmış oldu.

Aksaray Üniversitesi Arkeoloji Kısmı (ASÜ) talebesi Adem Özkan, Taşpazar Mahallesi’ndeki apartmanın 7. katındaki evinin balkonunda unutmuş olduğu bilgisayar kasasının içine bir çift güvercinin yuva yaptığını ve iki yavruları bulunduğunu görmüş oldu.

Davetsiz misafirlerini rahatsız etmemek için kasaya asla dokunmayan Özkan, güvercin ve yavrularına su ve yem vererek büyümelerine destek oluyor.

Adem Özkan, AA muhabirine, üniversite eğitimi için Aksaray’a geldiğini ve 2 yıl ilkin evi tuttuğunu söylemiş oldu.

Evi temizlerken balkonda unutmuş olduğu bilgisayar kasasına güvercinlerin yuva yaptığını gördüğünü ifade eden Özkan, şöyleki konuştu:

Bilgisayar kasasını balkona bırakmıştım ve belli bir süre geçince unutmuşum. Aradan geçen zamanda aklıma geldi almak için balkona gittim. Güvercinlerin yuva yaptığını fark ettim. Ben de güvercinlerin yuvasını bozmamak için kasayı balkonda bıraktım. Şimdi yumurtadan yavrular çıktı. Anne babaları yavrularını gelip besliyor, ben de kimi zaman yem ve su koyarak yavruların beslenmesine destek oluyorum. Yavrular uçmaya hazır olduktan sonrasında yuva olarak kullandıkları kasayı temizleyip kullanmayı düşünüyorum.”

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Evin balkonunda unutulan bilgisayar kasası güvercinlere yuva oldu – Son Dakika

Bu haber AA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu yüzden haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.