Evlendiği gün hayatını kaybeden adamın zehirlenerek öldürüldüğü ortaya çıktı! Cinayeti işleyen eş kayıplara karıştı

Mersin‘de yaşayan Ahmet Yeşildağ, 2013 senesinde bir toplumsal paylaşım sitesinde okey oynarken Sevilay Elit ile tanıştı. Yeşildağ, evini satıp parasını gönderilmiş olduğu Elit ile Bursa‘nın Mudanya ilçesinde, dini nikahla beraber yaşamaya başladı. 4 ay sonrasında Yeşildağ, o tarihte 2 milyon liralık mal varlığını Sevilay Elit’a bıraktığını belirten vasiyet imzaladı. Ahmet Yeşildağ, Bigün sonrasında da Elit’ın isteği üstüne yeğeni olan Derya Mızrakçı ile resmi nikah kıyarak evliliğe ilk adımını attı. Mızrakçı, evlendikten 2 saat sonrasında Aksaray‘a dönerken, rahatsızlanan Yeşildağ, nikahının kıyıldığı gün kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Yeşildağ’ın yaşamını yitirmesi ise kayıtlara, ‘organik ölüm’ olarak geçti. Babasının ölüm haberini alan Ali Yeşildağ, evrakı incelediğinde vasiyet ile nikah tarihini fark edip, savcılığa kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

MEZARI AÇILIP OTOPSİ YAPILDI

Mezarı oluşturulan Ahmet Yeşildağ’dan alınan parçalar incelendi. İncelemede, Yeşildağ’ın tedavi amacıyla kullanılan ilaçta bulunan kodeinin fazla verilmesi sonucu zehirlenmeden kaynaklandığı tespit edildi. Bunun üstüne Sevilay Elit, oğlu Cihan Elit (36), Derya Mızrakçı Yeşildağ ile anası Beyhan Mızrakçı, katliam suçlamasıyla gözaltına alındı. Cihan Elit adli denetim şartıyla özgür bırakılırken, öteki 3 şüpheli tutuklandı. Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan yaşam boyu hapis cezası talebiyle haklarında dava oluşturulan Sevilay Elit, Derya Mızrakçı Yeşildağ ve Beyhan Mızrakçı çıktıkları ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak suretiyle özgür bırakıldı. Cihan Elit ise geçirdiği trafik kazasında yaşamını kaybetmiş olduğu için ile alakalı dava düştü.

SUÇLAMALARI REDDETMİŞLERDİ

Sanıklardan Sevilay Elit bundan önceki duruşmada, Yeşildağ’ı zehirledikleri iddiasını reddederek, “Ahmet Bursa’ya ulaştıktan sonra devamlı hastalığa yakalandı. Ben onu 4,5 ayda 28 kez hastaneye götürdüm. Kaldı ki imam nikahını bana Ahmet ile ablası Zeynep, ‘Ikimiz de erkekle hanım nikahsız bir arada olmaz’ diyerek baskıyla kıydırdı. Ailesine bir şey bırakmak istemediğini belirterek, mallarını benim üzerime kendisi zorla yapmış oldu. Ölümü hastalığı sebebiyle gerçekleşti” diyerek ifade verdi. Derya Mızrakçı Yeşildağ’ın emekli sıhhat çalışanı anası Beyhan Mızrakçı ise kızının Ahmet Yeşildağ’la evlenmesine ilkin karşı çıktığını fakat Ahmet Yeşildağ’ın, “‘Ben artık yolun sonundayım. Ben ölünce maaşım aileme duracak. Onlara kalmasını istemiyorum, gereksinim duyan birine gitsin’ diyince, karşı çıkmadım. Kızımla evliliğe ilk adımını attı. Benim Ahmet’e ilaç vermem, zehirlemem söz mevzusu değil. Ben hiç kimseye aspirin bile tavsiye etmeyen biriyim” ifadelerini kullandı.

“BENİM ŞANSIZLIĞIM EVLENDİKTEN SAATLER SONRA ÖLMESİ”

Ahmet Yeşildağ’ın vefat etmesiyle ilgili 9 senedir devam eden davanın karar duruşması görüldü. Duruşmaya, Derya Mızrakçı Yeşildağ, taraf avukatları ile maktul Ahmet Yeşildağ’ın oğlu Ali Yeşildağ katıldı. Derya Mızrakçı Yeşildağ suçlamaları reddederek, anne ve teyzesinin isteğiyle eşiyle olan evliliği kabul ettiğini söylemiş oldu. Yeşildağ, “Evlilik evraklarımı yapmış olup Mudanya’ya geldim. Ertesi gün evlendikten 2 saat sonrasında da Aksaray’a döndüm. Ben oradayken arayıp, Ahmet’in öldüğünü söylediler. Oldukca şaşırdım. Benim tek şansızlığım, eşimin evlendikten saatler sonrasında ölmesidir. Ben mantık eşiyle olan evliliği yaptım. Ahmet bana, ‘dünya ahiret kızımdır’ derdi. Suçlamayı kabul etmiyorum” diyerek savunmasını tekrarladı. Duruşmada Cumhuriyet Savcısı esas hakkında mütalaasını tekrarladı. İstanbul Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesi’nden alınan raporda, Ahmet Yeşildağ’a tedavi amacıyla verilen ilaçta bulunan kodeinin fazla verilmesi sonucu zehirlenerek öldüğü belirlendiğinden, Sevilay Elit ile Beyhan Mızrakçı’nın ‘tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılıp tutuklanmasını, Derya Mızrakçı Yeşildağ’ın ise beraatine hükmedilmesini istedi. Ahmet Yeşildağ’ın oğlu Ali Yeşildağ’ın avukatı Yusuf Beşiroğlu da 2 sanığın planlayarak iştirak halinde maktulü öldürmüş olduğu, tüm dosya kapsamında durağan(durgun) olduğu anlaşıldığından, cezalandırılmalarını istedi.

HAKLARINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Mahkeme heyeti, Ahmet Yeşildağ’ın, dini nikahla beraber yaşamış olduğu Sevilay Elit ile resmi nikah kıydığı Derya Mızrakçı Yeşildağ’ın anası Beyhan Mızrakçı’yı ‘tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, öldürülen Yeşildağ’ın resmi nikahlı eşi Derya Mızrakçı Yeşildağ’ın ise beraatine hükmetti. Haklarında soruşturma sonucu çıkarılan Elit ile Mızrakçı, tutuklanıp, cezaevine konulacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.