FATİH’TE YOLCU SEÇEN TAKSİCİLERE CEZA

FATİH’te taksi şoförlerine yönelik denetimlerde yolcu seçen 3 şoföre bin 823’er lira para cezası kesilirken, taksileri de 10 gün trafikten men edildi. 2 sürücüye ise güvenlik kemeri takmadıkları için ceza kesildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri, Aksaray’da taksi şoförlerine yönelik denetim gerçekleştirmiş oldu. Denetimler kapsamında tek tek durdurulan taksi şoförlerinin, lüzumlu evrak ve belgeleri denetim edildi. Takımlar ek olarak sürücülerin güvenlik kemeri takıp takmadığını, yolcu seçip seçmediğini ve taksimetreye yönelik kontrollerini yapmış oldu.

Denetimlerde, 2 taksiciye güvenlik kemeri takmadığı için 196’şar lira, yolcu seçen 3 taksiciye ise bin 823 lira para cezası kesildi. Öte yanda yolcu seçen taksicilerin araçları 10 gün trafikten menedildi.

“HERKESİ ALMAKLA MÜKELLEF DEĞİLİM”

Bir polis, ise sivil olarak yaklaştığı taksi şoförünün yolcu seçtiğini tespit etti. Ceza yazılan taksi şoförü ise yolcu seçmediğini iddia etti. Taksi şoförü Yaşar Yıldız, “Polis memuru geldi. ‘Buyur seni götüreceğin yere götüreyim’ dedim. İlk etapta yanında durmadığımı söylemiş oldu. Ben durmak zorunda değilim. Benim de ihtiyacım olabilir. Her insana durmak zorunda değilim. Ben herkesi almakla yükümlü değilim. Burada hizmet veriyorum. Yolcunun yanında durmadım. İleride durdum. Kendisi yanıma geldi. Kocamustafapaşa’ya gideceğini söylemiş oldu. ‘Gel götüreyim’ dedim. Kendisi bana ‘Hayır sen benim yanımda durmadın’ dedi. Durum bundan ibaret” dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel FATİH’TE YOLCU SEÇEN TAKSİCİLERE CEZA – Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.