Giysi kumbaralarından 15 ton ürün ekonomiye kazandırıldı

Aksaray‘da gerekseme fazlası eşyaların yeniden ekonomiye kazandırılması ve gerekseme sahiplerine destek olunması amacıyla belediye tarafınca başlatılan kıyafet kumbaraları ile oldukça sayıda ailenin ihtiyacı karşılanırken geri dönüşümden 15 ton ürün ekonomiye kazandırıldı.

Aksaray Belediyesi, ülke genelinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çeşitli projeler yürütüyor. Aksaray Belediyesi tarafınca yürütülen Sıfır atık projesi kapsamında hayata geçirilen çalışmalardan kabul edilen “Kıyafet Kumbarası Uygulaması” ile ciddi oranda tutum sağlandı. Kent içinde 48 mahallede 257 değişik noktada bulunan kıyafet kumbaralarına vatandaşların duyarlılık göstererek attıkları gerekseme fazlası giyim, ayakkabı, kaban benzer biçimde ürünler belediye ekipleri tarafında toplanıyor. Kullanılabilir durumda olan ürünler yıkanarak, ütülenerek ve paketlenerek gerekseme sahibi ailelere ulaştırılıyor. Kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılıyor.

Kıyafet kumbaralarında toplanan ürünler ile Aksaray Belediyesi yıl içinde birçok ailenin ihtiyacını karşıladı. Kullanılabilir durumda olan ürünlerle gerekseme sahiplerine verilirken kullanılmaz durumda olan 15 ton üründe geri dönüşüme gönderilerek ekonomiye kazandırılmış olundu. Kıyafet kumbarası uygulamalarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlara Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, teşekkür etti. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında Aksaray halkının bu mevzuda duyarlı davrandığını dile getirdi. – AKSARAY

Giysi kumbaralarından 15 ton ürün ekonomiye kazandırıldı

Giysi kumbaralarından 15 ton ürün ekonomiye kazandırıldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.