İçişleri harekete geçti: Yolsuzluk soruşturmasında adı geçen belediye başkanları görevden uzaklaştırıldı

Menderes Belediyesindeki rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üstüne Mülkiye Teftiş Kurulunca araştırma yapılmış oldu, Menderes Cumhuriyet Başsavcılığınca da soruşturma yürütüldü.

MENDERES BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYESİ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Mülkiye Teftiş Kurulu, yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve dün çıkarıldıkları hakimlikçe adli denetim şartıyla özgür bırakılan Menderes Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar ile aynı partili Belediye Meclis Üyesi Ertanç Güleç’in, tanıkların ve ifade sahiplerinin baskı altına alınmaması, kabahat delillerinin yok edilmesinin, karartılmasının ya da değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi, yapılacak ön araştırma ve soruşturmanın selameti için görevden uzaklaştırılmasını talep etti. Bunun üstüne İçişleri Bakanlığı, Kayalar ile Güleç’i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk soruşturmasında adı geçen iki belediye başkanını görevden uzaklaştırdı
Mustafa Kayalar

YENİKENT BELEDİYE BAŞKANI DA UZAKLAŞTIRMA ALDI

Ek olarak Mülkiye Teftiş Kurulu, haksız kazanç elde etmiş olduğu ve belediyeyi zarara uğrattığı gerekçeleriyle hakkında dava ve soruşturma bulunan Aksaray‘ın Yenikent beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Güvenli Yumuşak’ın da görevden uzaklaştırılmasını istedi. Bakanlık, Yumuşak’ın da geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, yolsuzluk soruşturmasında adı geçen iki belediye başkanını görevden uzaklaştırdı
Mehmet Güvenli Yumuşak

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.