Ihlara Vadisi’nin güvenliği Atlı Jandarma Timi’nde

Dünyanın en büyük kanyonları içinde yer edinen ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret etmiş olduğu Ihlara Vadisinde güvenlik Atlı Jandarma Timi tarafınca sağlanıyor.

Kapadokya‘ya oluşturulan kapı olan Aksaray‘da dünyanın en büyük kanyonları içinde yer edinen Ihlara Vadisi’nde güvenlik Atlı Jandarma Timi tarafınca sağlanıyor. Binlerce yerli ve yabacı turistin ziyaret etmiş olduğu Ihlara Vadisi’nde havaların ısınmasıyla beraber vazife alan Atlı Jandarma Timi ziyaretçilerin can ve mal güvenliğini sağlıyor. Ziyaretçiler tarafınca da yoğun ilgi gören Atlı Jandarma Timi 14 kilometrelik vadide renkli görüntüler oluşturuyor. Gün süresince vadi içi ve bölgesinde devriye atan Atlı Jandarma Timleri meydana gelebilecek birçok olumsuzluğun önüne geçiyor. Bilhassa ziyarete gelen evlatların ilgi odağı olan Atlı Jandarma Timi ziyaretçilere itimat veriyor.

Mevzuyla ilgili İl Jandarma Komutanlığından meydana getirilen açıklamada, “Hususi eğitimli atlarla vadide vazife meydana getiren Atlı Jandarma Timimiz, bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin rahatlık ve itimat içinde tatillerini geçirmelerini sağlamak amacıyla vadi içinde ve çevresinde devriye faaliyetlerini sürdürüyor. Yurttaşlarımızın rahatlık ve itimat içinde yaşamaları, ilimizde asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” denildi. – AKSARAY

Ihlara Vadisi'nin güvenliği Atlı Jandarma Timi'nde

Ihlara Vadisi'nin güvenliği Atlı Jandarma Timi'nde

Ihlara Vadisi'nin güvenliği Atlı Jandarma Timi'nde

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.