İnşaat Temelinde Biriken Suda Hayatını Kaybeden İhsan Şahin’in Babası: ‘Olaydan Sonra Gelip Tel Örgü Çektiler’

KEMAL ONUR ATALAY

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, TOKİ’nin 2019’da başladığı inşaatın temelinde biriken su sebebiyle yaşamını kaybeden İhsan Şahin’in (15) ailesini ziyaret etti. Ertürk, “Yurttaşlarımızın ev düşsel ile TOKİ tarafınca ihale edilen bu alan, lüzumlu önlemlerin alınmaması sonucunda bir evlada gömüt oldu” dedi. Acılı baba ise “3 senedir neredeydiler de vakadan sonrasında gelip tel örgü çektiler” diye tepki gösterdi.

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Aksaray’da 21 Ağustos’ta serinlemek için girmiş olduğu 2019 senesinde başlanan TOKİ inşaatının temelinde biriken suda boğulma tehlikesi geçiren, peşinden kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybeden 15 yaşındaki İhsan Şahin’in acılı ailesini ziyaret etti.

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, 2019’da TOKİ tarafınca oluşturulan inşaat temelinde biriken suya girmesi sonucu ortalama 3 hafta ilkin yaşamını kaybeden İhsan Şahin’in acılı ailesini ziyaret ederek yetkililerden hesap sordu.

“BİR EVLADA MEZAR OLDU”

TOKİ tarafınca ihale edilen bölgeye giden Ali Abbas Ertürk şunları söylemiş oldu:

“Bir TOKİ inşaatının önündeyiz. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘500 bin aileyi ev sahibi yapacağız’ diyerek şaşalı proje deklare etti. 500 bin konutluk projeden de Aksaray’ın kaderine 1.212 konut düştü. İhsan Şahin’in yaşamını kaybetmiş olduğu alan, 2019 senesinde TOKİ tarafınca inşaat çalışmalarına başlandı. Fakat 2022 senesinde olmamıza karşın hala bir tek temelden ibaret. Yurttaşlarımız ev düşsel ile TOKİ tarafınca ihale edilen bu alanın, büyük bir dikkatsizlik, büyük bir sorumsuzluk sonucunda yaşamını kaybeden genç evladımız var.”

“AİLEMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

TOKİ ve Aksaray Belediyesi’ne seslenen Ertürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Yetkili kurumlara sesleniyorum, 2019’da kazı çalışmalarına başlanan inşaat emekleri niçin hala temelden ibaret. Emek harcama alanında niçin herhangi bir güvenlik önlemi yok. Yaşanılan vaka peşinden emek harcama alanının etrafı tel örgülerle çevrilip, içi boş olan alanlar kapatıldı. 3 senedir tamamlayamadığınız projeler yüzünden bugün bir evladımızı kaybettik. Yaşanılan can kaybından sonrasında alınan önlemler ölen gencimizi geri getirmeye yetmez. Bu mevzuyu partimize taşıyarak ailemizin yanında olacağız. Partimizin avukatları mevzuyla yakından ilgilenecek… Bu tip davalarda nüfuzu olanlar devamlı Güvenlik güçlerini, yargıyı tesir altına almaya çalışır. Bu şekilde bir düşünceleri var ise bu emellerinden vazgeçsinler. Bu çukurda kendi evladını yitirmiş bir baba sorumluluğu ile bu mevzuyu sonuna kadar takip edeceğim.”

“BAŞSAĞLIĞI BİLE DİLEMEDİLER”

Yaşamını kaybeden İhsan Şahin babası ise “Ben bir baba olarak, vakadan görevli yetkililerin gelip başsağlığı dilemesini bekledim fakat ne geldiler ne de aradılar. 3 senedir neredeydiler de vakadan sonrasında gelip tel örgü çektiler” dedi. İhsan Şahin’in anası ise, “Benim oğlum makine mühendisi olacaktı. Onun geleceğini, yaşamını bu temele gömdüler. Sorumlusu kimse hesap versin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel İnşaat Temelinde Biriken Suda Yaşamını Kaybeden İhsan Şahin’in Babası: ‘Vakadan Sonrasında Gelip Tel Örgü Çektiler’ – Son Dakika

Bu haber ANKA tarafınca hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafınca hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafınca hazırlanan tüm haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bundan dolayı haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.